Põõsasroosid

   

 1. Inglise roos 'Boscobel'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Oleme 'Boscobel'it juba kaua aastaid Roosojal kasvatanud ja meid on eriliselt võlunud tema suured kergelt oranžika südamikuga tugevalt lõhnavad pojengiõied. Lehestik on tumeroheline ja terve. Põõsa kuju püstine ja tugev. Kasvult madalam, kui teised meie aias kasvavad inglise roosid. Tubli ja tugev põõsas, vaieldamatult üks David Austini tipparetisi."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 2. Inglise roos 'Darcey Bussell'

  Väga terve ja meeldiva värviga inglise roos.

   

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

   

  "Praegu meil selle sordiga palju kogemusi ei ole. Talvitunud on aias kolm talve ja korralikult. Õis on iseenesest väga kaunis ja lõhn meeldiv. Kasvult tundub ka olevat selline püstine ja tugevamate õievartega kui inglise roosid tavapäraselt. Üht võib küll öelda, 'Darcey Bussel' on väga terve - seda näitab nii meie kogemus kui ka talle omistatud tunnustus Award of Garden Merit (RHS/RNRS). Ootame ja vaatame."

   

  17,00 €
  Vaata ja osta
 3. Inglise roos 'Golden Celebration'

  Kommentaar Roosoja talu perenaiselt:

  "Meie oma talus hindame sorti väga. Kõigepealt tooksin välja, et 'Golden Celebration' praktiliselt ei pleegi ja on tõeliselt "golden" ka siis, kui õied on juba veidi vananenud. Sort on ka pälvinud mitmeid tunnustusi, sh on talle omistatud "The Award of Garden Merit", mis on kõrge kvaliteedi ja väga hea taime tervise märk. Kui oleks minu teha, siis määraksin ma talle erilise lõhna preemia, sest sellist kirjeldamatut ja peent lõhnadeküllust, ei kohta tihti."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 4. Inglise roos 'Lady of Shalott'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

   

  "Päikselised suured lopsakad õied 3-5 kaupa kobarates. Lõhn on tugev ja mõnusalt puuviljane. Lehestik matt, põõsas moodustab rohkesti uusi võrseid ja on laiuva kujuga. Talub suurepäraselt talvekülma ja ei ole tal täheldanud ka ühtegi haigust. "Lady of Shalott" on meie pere lemmik. Meile meeldib ta isegi sedavõrd, et oleme oma tallu istutanud teda terve peenratäie. Keskel kõrgub sinine elulõng 'Negus' ja peenra äärde oleme lisanud sinist ja õrna püsilina. Roosoja talu perenaise lemmik!"

   

  NB! Praegu (alates 28.04) tellitud 'Lady of Shalott' taimi saame väljastada alates 15.05.2023. Tõime need hiljuti hoidlast välja ja enne väljastamist ootame, et pungad paisuksid.

   

  19,00 €
  Vaata ja osta
 5. Põõsasroos 'LandLust'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Peenraroos. Uus perspektiivne sort! Mitmevärviliste roosiõite põhi on kollane, mis siis muutub aprikoosikarva ja seerjärel äärtest roosaks. Väga huvitav värvide mäng! Lehestik super-terve! Palju auhindu võitnud sort. Sobib oma kõrgema kasvu poolest hästi ka muru keskele."

   

  15,00 €
  Vaata ja osta
 6. Põõsasroos 'Super Fairy'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: 'Super Fairy' on meie aias alati üks palju tähelepanu saanud roose. Just selliseid põõsaid tavaliselt oma aeda soovitakse, kui välismaiseid pilte vaadates roosiistikuid valitakse. Kahjuks jäävad enamasti mõõdud meil sealsetest väiksemateks. Nüüd 'Super Fairy' puhul ei suuda meie aia külalised uskuda, et seal on tõepoolest ainult üks põõsas, nii suureks ja lopsakaks on ta arenenud. Sorti tuleks kindlasti Eestis rohkem populariseerida. Teda on lihtne kasvatada ja ta annab hulgaliselt õisi kogu suve jooksul."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 7. Vana roos 'Alfred Colomb'

  Vana ja väärtuslik roos aastast 1865.

  15,00 €
  Vaata ja osta