Roniroosid

   

 1. Roniroos 'Apple Blossom'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Õunapuuõisi meenutavate õrnroosade õitega rikkalikult õitsev roosipõõsas. Võimalik kasvatada nii roniroosina kui ka vabakujulise põõsana muru keskel (nagu on Roosoja aias). Viimasel juhul kaarduvad pikad oksad tagasi ja moodustavad uhkeid kaskaade. Multiflora hübriid aastast 1932."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 2. Roniroos 'Compassion'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Eristub teiste ronirooside hulgast oma teeroosi meenutavate klassikalise kujuga õite poolest. Tõepoolest, äsja puhkenud roos on suurepärane vaasiroos. Boonusena lisandub tugev meeldiv lõhn (enamus roniroose ei lõhna). Meil Roosojal temaga veel pikka kogemust ei ole ja seepärast ei saa kommenteerida külmakindlust Eesti oludes. Viimased talved on olnud kõikidele roosidele soodsad."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 3. Roniroos 'Flammentanz'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Kahtlusteta on tegemist Eesti kõige tuntuma roniroosiga. Juulikuus mööda Eestit ringi sõites näeb teda sageli majade äärtes laiutamas. Õitseajal ei jäta ta külmaks küll kedagi. Mina armastan teda väga ja vaimustun igal suvel tema pöörasest õitsemisest. Sort on ka väga külmakindel. Sõltub küll asukohast, aga enamasti täiskasvanud taime Eestis ei kaeta. Eriti kui kasvukoht on maja seina ääres. Miinuseks on ühekordne õitsemine, mis siiski kestab küllalt kaua - umbes kuu. Tihti ongi roniroosidega nii, et need hullud õitsejad sügisel uut õitsemist ei tee ja need, kes tilgutavad külmadeni välja, jälle sellist õiteküllust ei paku. Omal kohal on mõlemad."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 4. Roniroos 'Jasmina'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Eelkõige jääb 'Jasmina' silma oma väga rikkaliku õitsemise poolest. -Juba noored roosid on kuhjas õite all. Õied on ühekorraga roosakad, lillakad ja valkjad ja neid on tõesti palju. Sobib hästi aeda, kus ei soovita teha taimekaitsetöid. Meie aias ei ole tal kunagi olnud probleeme seenhaigustega." 

  17,00 €
  Vaata ja osta
 5. Roniroos 'Perennial Blue'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Aretatud kuulsast lillast 'Veilchenblau'st. Kui aretusema õitses ühe korra, siis 'Perennial Blue' annab õisi korduvalt ja väga rikkalikult. Värv on samuti säravam, kobarates võivad olla korraga roosad, lillad ja sinakad õied. Viimased on pisikesed, aga moodustavad hiiglaslikke kobaraid. Soojas seinaääres kasvab korralikuks kõrgeks roosiks. Kuna minu aias on ta avamaal ja ma ei jõua kõiki roose toestada, siis olen teda hoidnud nii ca 1,5 meetri kõrguse põõsana. Roos neile, kes otsivad midagi teistsugust."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 6. Roniroos 'Raubritter'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Erilised kullerkupuõied ei avane kunagi niipalju, et paljastaksid oma südamiku. Seejuures on tähelepanuväärne õite vihmakindlus. Oma olemuselt on põõsas väga nõtke ja graatsiline. Teda saab kasvatada nii seina ääres kui ka pinnakatjana. Meie aias ongi nii, et osad oksad on vertikaalselt ja osad aia najal püsti. Kuna oksad ei ole jonnakalt jäigad, siis on teda hea sättida ronima restidele või postidele, samuti mugav talveks kinni katta. Meil ei ole kõrgus rohkem tulnud kui 1,5 m, kuid usun täiesti, et soojas koha seina ääres võib ta ka pikemaid oksi anda."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 7. Roniroos 'Rosarium Uetersen'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Selle roosi kobarad on nii suured ja kogu põõsas nii õievahune, et lehti ei tundugi olevat. Mõnda oksa on vaja juba seepärast toetada, sest muidu võivad oksad lausa õite all murduda. Õied ise on väga kenad, rikkalikult täidetud ja veidi nagu lokkis. Niisamuti kaarduvad kergelt lehtede ääred ja jätavad lokilise mulje. Kõrgekasvulisena ei ole mina teda kusagil näinud, kuigi lääne kataloogid müüvad teda ka 2-3 meetri kõrgusena. Uhke roos, kasvult pigem põõsas- mitte roniroos."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 8. Roniroos 'Rote Flamme'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Kuulsa 'Flammentanz'i pungvariatsioon. Viimasest sametisem ja tumedam punane ning rohkemate kroonlehtedega. Värvi on keeruline pildile püüda. Ikka jääb mingi nõks puudu, et edasi anda tema tõelist sametisust ja sügavpunast värvi. Eestis väga vähe levinud sort, samas sobib hästi meie oludesse. Olen näinud imelisi ja võimsaid 'Rote Flamme'sid nii seina ääres kui ka keset muru toe najal."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 9. Roniroos Rosa Helena Honungsros

  Roosipõõsas nagu väike mägi.

  17,00 €
  Vaata ja osta