Roniroosid

   

 1. Roniroos 'Aloha'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Hea roosisort neile, kes igatsevad kollast või oranži roosisorti, kuid ei ole midagi sellist leidnud, millega nad oleksid tõeliselt rahule jäänud. Küll on nad liiga luitunud või siis ei kannata nõrgematki pakast. 'Aloha' on meil väga kenasti talvitunud. Samuti on tema leht olnud seenhaigustest puutumata. Puhkema hakkavate õite välimised kroonlehed on roosad, seejärel muutuvad need oranžiks, südamikust paistab kollakaid toone. Õied on suured, rohkelt täidetud ja uhked. Tõesti suurepärane roos!"

   

  17,00 €
  Vaata ja osta
 2. Roniroos 'Amadeus'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Ideaalne korduvõitsev roniroos. Meie pere lemmik. Värvilt see kõige õigem säravpunane ehk siis küpse kirsi tooni, mis ei ole siiski päris tumepunane. Paistab kasvukohalt kaugele. Lehestik on tumeroheline, läikiv ja väga terve. Igati sümpaatne sort. Meil on ta isutatud avamaale ja kasvab praktiliselt ilma toestuseta. Mõned eriti suurte kobaratega oksad oled üles sidunud. Minul on ta maksimaalselt kahe meetrine. Võimalik, et heas ja soojas kasvukohas sirgub ka kõrgemaks."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 3. Roniroos 'Flammentanz'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Kahtlusteta on tegemist Eesti kõige tuntuma roniroosiga. Juulikuus mööda Eestit ringi sõites näeb teda sageli majade äärtes laiutamas. Õitseajal ei jäta ta külmaks küll kedagi. Mina armastan teda väga ja vaimustun igal suvel tema pöörasest õitsemisest. Sort on ka väga külmakindel. Sõltub küll asukohast, aga enamasti täiskasvanud taime Eestis ei kaeta. Eriti kui kasvukoht on maja seina ääres. Miinuseks on ühekordne õitsemine, mis siiski kestab küllalt kaua - umbes kuu. Tihti ongi roniroosidega nii, et need hullud õitsejad sügisel uut õitsemist ei tee ja need, kes tilgutavad külmadeni välja, jälle sellist õiteküllust ei paku. Omal kohal on mõlemad."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 4. Roniroos 'Jasmina'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Eelkõige jääb 'Jasmina' silma oma väga rikkaliku õitsemise poolest. -Juba noored roosid on kuhjas õite all. Õied on ühekorraga roosakad, lillakad ja valkjad ja neid on tõesti palju. Sobib hästi aeda, kus ei soovita teha taimekaitsetöid. Meie aias ei ole tal kunagi olnud probleeme seenhaigustega." 

  17,00 €
  Vaata ja osta
 5. Roniroos 'Laguna'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Üks meie pere lemmikuid. Lihtsalt selle roosi puhul ei ole millegi üle kurta. Suured fuktsaroosad õied on tugevalt lõhnavad. Lehestik on tumeroheline ja läikiv. Põõsas on laiuv ja vahetpidamata õitsev. Särava värviga tähelepanuväärviv sort."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 6. Roniroos 'Lykkefund'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Võin täiesti kindlalt väita, et kõige suurema roosi tiitel kuulub meie aias 'Lykkefund'ile. Kasvab ta meil keset roosiaeda toetudes metallist neljakandilisele toele. Võimsad pikad oksad teevad kenasid kaari. Väga hea roosiline taust perepiltide tegemiseks. Külmakindluselt on võrreldav kuulsa 'Flammentanz'iga. Lehed on olnud alati väga terved. Seda roosi iseloomustaksin sõnadega: võimas, leplik, õierohke ja lihtne hooldada."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 7. Roniroos 'Perennial Blue'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Aretatud kuulsast lillast 'Veilchenblau'st. Kui aretusema õitses ühe korra, siis 'Perennial Blue' annab õisi korduvalt ja väga rikkalikult. Värv on samuti säravam, kobarates võivad olla korraga roosad, lillad ja sinakad õied. Viimased on pisikesed, aga moodustavad hiiglaslikke kobaraid. Soojas seinaääres kasvab korralikuks kõrgeks roosiks. Kuna minu aias on ta avamaal ja ma ei jõua kõiki roose toestada, siis olen teda hoidnud nii ca 1,5 meetri kõrguse põõsana. Roos neile, kes otsivad midagi teistsugust."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 8. Roniroos 'Raubritter'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Erilised kullerkupuõied ei avane kunagi niipalju, et paljastaksid oma südamiku. Seejuures on tähelepanuväärne õite vihmakindlus. Oma olemuselt on põõsas väga nõtke ja graatsiline. Teda saab kasvatada nii seina ääres kui ka pinnakatjana. Meie aias ongi nii, et osad oksad on vertikaalselt ja osad aia najal püsti. Kuna oksad ei ole jonnakalt jäigad, siis on teda hea sättida ronima restidele või postidele, samuti mugav talveks kinni katta. Meil ei ole kõrgus rohkem tulnud kui 1,5 m, kuid usun täiesti, et soojas koha seina ääres võib ta ka pikemaid oksi anda."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 9. Roniroos 'Rote Flamme'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Kuulsa 'Flammentanz'i pungvariatsioon. Viimasest sametisem ja tumedam punane ning rohkemate kroonlehtedega. Värvi on keeruline pildile püüda. Ikka jääb mingi nõks puudu, et edasi anda tema tõelist sametisust ja sügavpunast värvi. Eestis väga vähe levinud sort, samas sobib hästi meie oludesse. Olen näinud imelisi ja võimsaid 'Rote Flamme'sid nii seina ääres kui ka keset muru toe najal."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 10. Roniroos 'Yosemite Fall'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Graatsiline ja kõrgekasvuline roos on nime saanud kauni Californias Sierra Nevadas asuva joa järgi. Minu meelest näeb ta oma tumerohelise lehestiku ja väänduva vormiga kaunis välja juba ammu enne puhkemist. Õied on sametised tumepunased ja vastupidavad nii kuumale kui ka vihmale. Hästi saab teda ka kinnitada toele. Meil kasvab ta kiigeposti ümber."

  Al. 10,00 €
  Vaata ja osta
 11. Roniroos Rosa Helena Honungsros

  Roosipõõsas nagu väike mägi.

  17,00 €
  Vaata ja osta