Peenraroosid

   

 1. Peenraroos 'Annapurna'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Valgete rooside puhul kipub ikka nii olema, et südamikust kumab läbi roosakas või siis kollakas helk. 'Annapurna' puhul võib küll käsi südamel öelda, et tegemist on lumivalge sordiga. Mis aga veel on vaimustav, on tema lõhn, mis paljudele meenutab maikellukest. Üks vähestest roosidest, mille juures ma alati kummardun, et teda nuusutada. Lehestik tumeroheline ja matt."

  Foto Rosespassion

  15,00 €
  Vaata ja osta
 2. Peenraroos 'Artemis'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Pompoonõitega roose otsitakse taga ja 'Artemis' on selles klassis väärt tegija. Õitel on tõepoolest kaunis pallikuju, mis püsib vaatamata kuumal suvele kaua värske. Lehestik on tumeroheline, läikiv ja väga terve. Roosojal on 'Artemis' alati hästi talvitunud ja andnud palju õisi. Soovitame!"

  15,00 €
  Vaata ja osta
 3. Peenraroos 'Astrid Gräfin von Hardenberg'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Selle keerulise nime tasub ära õppida, sest tegemist on imeilusa ja erilise roosiga. Lillade antiikroosi meenutavate õite äärmine kroonlehering on tunduvalt tumedam, kuuma suve puhul lausa mustjaslilla. Seejuures on sort tähelepanuväärselt lõhnav, võiks isegi öelda, et üks tugevama lõhnaga roosidest üldse meie aias. Lehestik on tumeroheline ja matt. Põõsas püstine ja jõudsa kasvuga. Areneb hästi ja ei ole väga kapriisne. Vihmase suve puhul võib olla probleemiks õite ja nuppude vettimine."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 4. Peenraroos 'Black Forest Rose'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kuulub nende rooside hulka, mida võin südamerahus soovitada - nii virgale kui ka laisale aednikule. Õitseb nii kui hull oma säravate sarlakpunaste õitega. Ei need pudise vihmade ja tuultega, samuti mitte kuuma päikesega. Keskmise suurusega omapärase kujuga õisi on kobaras lugematu hulk. Põõsas on kergelt laiuva kasvuga, aga mitte mingil juhul ei lamandu. Kõrgusel jääb pigem madalaks, aga kuju on kompaktne. Lehestik läikiv ja tumeroheline. Roosoja talus ei ole olnud kunagi probleeme seenhaigustega. Talvitunud on hästi."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 5. Peenraroos 'Cherry Girl'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "'Cherry Girl' võlub juba alates oma esimesest õiest. Tema värv lihtsalt on nii eriline ja kirgas. Kusjuures kogu taim on väga sümpaatne. Lisaks tema siidiselt säravatele õitele on ka lehestik super-läikiv ja absoluutselt terve. Õied on suured, väga kena kujuga ja asetsevad kobarates. Õitsemine kestab pikalt külmadeni. Kasvukujult on põõsad väga kompaktsed ja kenad."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 6. Peenraroos 'Courage'

  Foto: www.rosen.de

  15,00 €
  Vaata ja osta
 7. Peenraroos 'Eisvogel'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Klassikaliselt kaunis roos roosipeenrasse. Lillaka varjundiga roosad suured õied. Keskelt veidi vaskset varjundit. Õied on väga täidetud ja  tugevalt lõhnavad, kroonlehtede ääred lokkis. Kujult meenutavad antiikroose. Lehestik terve ja läikiv. Vähe ogasid."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 8. Peenraroos 'La Villa Cotta'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Üks väga perspektiivikas roos, mis vääriks kohta igas aias. Õied on tugevad püsivad ja meenutavad kujult vaasiroosi. Toredad on ka erinevad värvinüansid, mis sõltuvad õie vanusest. Väga hea korduvõitseja, viimaseid õisi oleme pildistanud aias härmatisega. Lehestik tumeroheline ja terve. Põõsas kasvab kõrgemaks kui tavalised peenraroosid. Seetõttu võiks teda peenrasse panna kas tagumisse ritta või siis istutada hoopis soolotaimena muru sisse."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 9. Peenraroos 'Leonardo da Vinci'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Vana ja tuntud roos, mida nõutakse meie käest igal aastal ikka ja jälle. 'Leonardo da Vinci' kõige erilisemaks omaduseks on tema nädalaid püsivad õied. Olgu ilm kuum või külm, teised puhkevad ja pudisevad, aga Leonardo õied tunduvad olevat kui portselanist. Nemad on ikka kaunid. Teiste rooside alt muudkui riisud ja korjad, riisud ja korjad, aga temast lähed sirge seljaga mööda ja ainult imetled. Tuleb tunnistada, et ka külmale on sort väga vastupidav."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 10. Peenraroos 'Line Renaud'

  Foto: Rosespassion

   

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Lõhnavaid roose ei ole aias kunagi liiga palju, eriti selliseid, mille lõhn on tõeliselt meeldiv ja selle juures ka intensiivne. 'Line Renaud' on tunnustatud "Kõige lõhnavama roosi" tiitliga seitsmel suurel rahvusvahelisel roosinäitusel. Omalt poolt julgen seda kinnitada, et nuusutan teda igal korral, kui temast mööda lähen. Soovitan selliseid tugeva lõhnaga roose istutada ka suurtesse pottidesse, nii saate neid hoida just seal, kus te ise kõige rohkem aega veedate. Tähelepanuväärne on ka õite suurus. Lehestik on tumeroheline ja terve."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 11. Peenraroos 'Morning Sun'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

   

  "Võin kinnitada, et see sort on klass omaette ehk tõeline leid! Särava õievärviga kaunid õied ning tumerohelised läikivad absoluutselt terved lehed. Mida aeg edasi, seda tähtsamaks pean muu ilu kõrval väga head taimetervist. Seejuures on 'Morning Sun' põõsas hästi kompaktse ja kena kasvukujuga. Õitseb rikkalikult kogu suve jooksul ja on meie aias viimaste aastate jooksul palju tähelepanu pälvinud. Soovitame kui kaunist, tervet ja vastupidavat roosi, mida võib istutada ka klumpidena, kartmata sealjuures, et sort hiljem millegi negatiivsega võib üllatada."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 12. Peenraroos 'Nautica'

  Foto: rosen.de

  15,00 €
  Vaata ja osta
 13. Peenraroos 'Rosenfaszination'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kuulub nn "probleemivabade rooside" sekka. Super-kaunis ja eriline õis ja absoluutselt terve lehestik. Õitseb rikkalikult ja korduvalt. Väärt roos, mida võib kaaluda istutada ka väikese rühmana."

  15,00 €
  Vaata ja osta