Peenraroosid

   

 1. Peenraroos 'Anastasia'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kreemika südamikuga hiigelsuured väga lõhnavad šampanjavärvi õied on rõhutatult klassikalise vaasiroosi kujuga. Uus ja igati paljulubav sort, mis Roosoja aias on alles katsetamisjärgus. Valisin ta meile asendamaks ühte pikaaegset lemmikut  'Chandos Beauty't. Asenduseks otsisin sarnast, aga haiguskindlamat roosi, sest vana lemmik langetas hiljemalt augusti alguses kõik lehed. Nüüd tundub mulle, et 'Anastasia' on superleid, sest lisaks tema imelisele välimusele, on talle 2017. aastal omistatud ADR sertifikaat, mis teadupoolest on kaalukas taimetervise tõend." 

  15,00 €
  Vaata ja osta
 2. Peenraroos 'Artemis'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Pompoonõitega roose otsitakse taga ja 'Artemis' on selles klassis väärt tegija. Õitel on tõepoolest kaunis pallikuju, mis püsib vaatamata kuumal suvele kaua värske. Lehestik on tumeroheline, läikiv ja väga terve. Roosojal on 'Artemis' alati hästi talvitunud ja andnud palju õisi. Soovitame!"

  15,00 €
  Vaata ja osta
 3. Peenraroos 'Augusta Luise'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Tipparetis, mis on paljudel rahvusvahelistel roosinäitustel löönud auhinnalaua puhtaks. Teda on hinnatud parima teehübriidroosina ja korduvalt kõige lõhnavama roosina. 'Augusta Luise' õisi ei saa ajada segi ühegi teisega. Need on kaunilt lokiliste äärtega ja väga täidetud, seejuures mängivad värvid aprikoosioranžist roosani. Lehestik on ilus läikiv ja tumeroheline. Meil on ta kasvult pigem madal, nii maksimum 60 cm."

  Al. 10,00 €
  Vaata ja osta
 4. Peenraroos 'Black Forest Rose'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kuulub nende rooside hulka, mida võin südamerahus soovitada - nii virgale kui ka laisale aednikule. Õitseb nii kui hull oma säravate sarlakpunaste õitega. Ei need pudise vihmade ja tuultega, samuti mitte kuuma päikesega. Keskmise suurusega omapärase kujuga õisi on kobaras lugematu hulk. Põõsas on kergelt laiuva kasvuga, aga mitte mingil juhul ei lamandu. Kõrgusel jääb pigem madalaks, aga kuju on kompaktne. Lehestik läikiv ja tumeroheline. Roosoja talus ei ole olnud kunagi probleeme seenhaigustega. Talvitunud on hästi."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 5. Peenraroos 'Bordeaux'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Roosimaailmas on nii, et kollased, oranžid ja lillad roosid on pea alati lõhnavad, kuid kaunist mõnusa parfüümiga punast on juba hoopiski keerulisem leida. Eriti veel sellisel juhul, kui need ei ole sinu sordivaliku ainukesed tingimused. Roosojal otsime me oma aeda eelkõige rikkaliku õitsemisega floribundroose ja nende seas on punaseid lõhnavaid kohe eriti vähe. Õied on suured ja neid on palju. Põõas püstise kasvuga, lehed tumerohelised. Sorti on tunnustatud parfüümipreemiaga Glasgows."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 6. Peenraroos 'Capri'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Roos on kindlasti juba oma suurte antiikroosi meenutavate tihedalt täidetud õite poolest pilkupüüdev. Seejuures ka värv on väga särav. Kuid kindlasti peitub tema suurm erilisus tema lõhnas, mis on magus, vürtsikas, joovastav. Ma ei väsi teda kunagi nuusutamast, alati kummardun ja ei ole pidanud kunagi pettuma. Kui soovite omale aeda tõelist lõhnaroosi, siis on Capri just teie jaoks. Kasvult ja kujult sobib ideaalselt roosipeenrasse. Lehestik on olnud meil terve ja talvitunud on kattega probleemideta."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 7. Peenraroos 'Carmen Würth'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Hea meelega looksin meie oludes vastupidavate ja tervete rooside kirjeldamiseks sellise rühma nagu "probleemivabad roosid". Ostmisel tasub jälgida küll kindlasti ka välismaiseid rohketel katsetel põhinevaid tervisesertifikaate (näiteks ADR), kuid meie oma roosikasvatajate soovitused on veelgi olulisemad. Kui ikka naabrinaise roos talvitub igal aastal imeliselt ja hoiab sügiseni kõik lehed peal, siis just sellist tasub endale aeda muretseda. Nonii, jõuame nüüd sinnamaale, et "Carmen Würth"iga teil kasvatamisel probleeme ei ole, lisaks sellele, et õied on imekaunid, õitsemine rikkalik ja lõhn sõnulseletamatult nüansirikas ja tugev. Soovitame, ilus põõsas ja tugev ning terve roos."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 8. Peenraroos 'Charleston'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Paljud roosisordid kasvavad meil segapeenardes ühekaupa ja kui mõni neist näitab end eriti heast küljest, siis otsin võimalusi, kuidas teda istutada aeda juba mitmekaupa. Üheks selliseks roosiks ongi 'Charleston', mis paistis silma oma eriliselt kaua püsivate õitega, mis puhkedes on pigem lõhekarva, aga vananedes muutuvad õrnroosaks, isegi valkjaks ning nii meenutavad romantilisi roosikujuneid kusagilt vanaaegselt tapeedilt. Sordil on lisaks see omapära, et nii kroonlehtede kui ka lehtede servad on kergelt lokilised. 'Charleston' on väga terve sort ning põõsas ise on kompaktne ja hea kujuga."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 9. Peenraroos 'Cherry Girl'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "'Cherry Girl' võlub juba alates oma esimesest õiest. Tema värv lihtsalt on nii eriline ja kirgas. Kusjuures kogu taim on väga sümpaatne. Lisaks tema siidiselt säravatele õitele on ka lehestik super-läikiv ja absoluutselt terve. Õied on suured, väga kena kujuga ja asetsevad kobarates. Õitsemine kestab pikalt külmadeni. Kasvukujult on põõsad väga kompaktsed ja kenad."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 10. Peenraroos 'Cherry Lady'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Tegelikult 'Cherry Lady' on üks neist, kes meie aias kuuluvad nn "probleemivabade rooside" sekka. Eriti haruldaseks teeb ta see, et tegemist on suure ja kauniõielise teehübriidiga, mis teadupoolest kipuvad olema nii talve- kui ka haigusõrnemad. Imetlen igal aastal tema suuri ja säravaid roosasid õisi ning läikivat lehestikku. Väga dekoratiivne murevaba roos, just selline, mis paneb silmad särama, aga ei võta kulmu kortsu. Kasvult on olnud hästi kompaktne ja kuna talvitub hästi, siis kõrgust on andnud isegi kuni meeter."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 11. Peenraroos 'Condesa de Sastago'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Tegelikult 'Condesa de Sastago' on üks imelik elukas, no vaadake, millised on tema kroonlehtede ääred. Justkui oleks tuul neid nii kõvasti sasinud, et kõik on lausa narmendama hakanud. Samas teeb see teda eriliseks ja suurema kollektsiooni korral juba hakkad selliseid erilisi omale aeda kokku otsima. Õied ise on suured ja vaatamata sellele, et tegemist on teehübriidiga, kipuvad tulema varrele mitmekaupa. Seda eriti sügisese õitsemise ajal. Sort on ka silma paistnud hea talvekindlusega."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 12. Peenraroos 'Coral Lion's Rose'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Aastaid oleme kasvatanud kreemikasvalget tugevat ja tervet peenraroosi 'Lion's Rose', nüüd on kollektsioon täienenud aprikoosiroosa samaväärse 'Coral Lion's Rose'iga. Oleme täiesti teadlikud, et sarnane nimi võib tihti olla lihtsalt turundustrikk, kuid siinkohal võin kinnitada, et kui olete rahul olnud ühega, siis teile sobib ka teine. Kauni kujuga õied asuvad kobarates ja püsivad kaua ilusatena. Lehestik on läikiv ja väga terve. Põõsas kompaktse kujuga, tihe ja madal. Hea korduvõitseja."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 13. Peenraroos 'Cyclamen'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Sort jäi mulle silma korduvatest külastustest Tallinna Botaanikaaeda. Roosikasvatajana, ja ma mõtlen siin inimest, kes kasvatab roose müügiks, vaatlen kõigepealt nende haiguskindlus ja 'Cyclamen' oli botaanikaaias alati väga terve. Lisades tema erilise natuke neoon-roosa tooni ja sinakasrohelised lehed, tundus mulle kooslus, mis mul aiast veel puudu. Väike kogus on pakkuda müügiks ka teile."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 14. Peenraroos 'Eisvogel'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Klassikaliselt kaunis roos roosipeenrasse. Lillaka varjundiga roosad suured õied. Keskelt veidi vaskset varjundit. Õied on väga täidetud ja  tugevalt lõhnavad, kroonlehtede ääred lokkis. Kujult meenutavad antiikroose. Lehestik terve ja läikiv. Vähe ogasid."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 15. Peenraroos 'Elvis'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Elvis jõudis meie sortimenti ajades taga suurt klassikalist valget õit. Sellist, millest saab pika varrega õie lõigata ja kristallvaasi panna. Millegipärast oli selliste hulgast meil puudu just valge. Kuna sort pole Roosojal veel kaua kasvanud, siis olen ka ise veel üsna põnevil. Pikem tagasiside juba järgnevatel aastatel."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 16. Peenraroos 'Goldmarie 82'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kollaste roosidega on tegelikult üsna palju hädasid. Esimesena neist tooksin välja, et osad on kollased ainult poolavanenud õie olekus ja päev hiljem pleegivad valkjaks. 'Goldmarie' õied on sellist krellkollast värvi, et peavad vastu ka intensiivsele suvepäikesele. No ta kohe tõesti on kollane! Põõsad on küllaltki madalad ehk 60-80 cm ja kompaktse kujuga. Esimestel aastatel võib olla aeglasema arenguga ja kui on valida, siis istutaksin natuke soojemasse kasvukohta (maja või muu hoone seinaäär, mäekallak jne)."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 17. Peenraroos 'Gräfin Sonja'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Omanäoliste ja vastupidavate sortide otsinguil käime tihti nii botaanika- kui ka eraaaedades. 'Gräfin Sonja' leidsin ma meie oma Tallinna Botaaniaaiast (enne 2023. aasta sordiuuendust). Tema puhul on huvitav, et õied, mis on üks ühele klassikalise vaasiroosi kujuga, asetsevad sagedasti vartel 3-5 kaupa kobarates. Õied on keskmise suurusega ja mänglevate erinevate roosade varjunditega. Vaimustusin sellest sordist esimesest silmapilgust ja nüüd otsin kohta oma aeda. Väike kogus on praegu esmakordselt müügil ka teile. Lisakommentaar veel, et Tallinna Botaanikaaias oli 'Gräfin Sonja väga terve sort."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 18. Peenraroos 'Grande Amore'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kui ma päris ausalt kõik üles tunnistan, siis algselt istutasin selle roosi Roosojale tema nime pärast ja ei osanud ühelt punaselt teehübriidilt midagi erilist oodatagi. Elus on neid nähtud omajagu ja eks ilusad nad ju on, aga enamus üsna ühte nägu. Aga mõtlesin, et no nime pärast võiks ju koduaea igaks juhuks istutada. Nüüd aastate möödudes julgen väita, et tegemist on täiesti erilise sordiga. Eelkõige oma hiiglaslike tugeva varrega ja kauapüsivate õite tõttu. Muljetavaldav on ka põõsa suurus, no meeter kindlasti. Seejuures on talvele ja haigustele hästi vastu pidanud (teehübriidi puhul ei või iial teada). Lehestik on tumeroheline, aga pigem matt."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 19. Peenraroos 'Hansestadt Rostock'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Üks tähelepanuväärsemaid kollaseid roose. Õisi võib olla kobaras kümneid, samas suudavad tugevad oksad need väärikalt ära kanda. Oranžikas värvinüanss kaitseb õisi pleekumise eest. Ma naudin seda sorti juba ammu enne seda, kui tema esimesed õied puhkevad, sest tal on nii kaunid läkivad ja terved lehed. Roos sobib suurepäraselt aeda, kus soovitakse vältida keemiliste taimekaitsevahendite kasutamist."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 20. Peenraroos 'Heavenly Pink'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kui mina käin mööda roosiaedasid, siis otsin just selliseid erilisi roose nagu on 'Heavenly Pink'. Ta on uskumatult teistsugune: õied meenutavad pinnakatteroose, vorm aga on seejuures püstine ja võiks isegi öelda "rindeline". Suve esimeses pooles hakkab ta õitsema madala peenraroosina, sel ajal hakkab põõsa seest välja kasvama nii öelda "teine rinne", mille oksad on eriti võimsad ja kaetud tuhandete pungadega, mis avanevad kohe, kui esimene õitsemine on lõppenud. Seega, jah, 'Heavenly Pink' on kogu aeg õites. Väga uhke ja eriline sort. Täiesti terve ka ja talvitub hästi. Sobib nii roosipeenrasse (taharitta), erinevatesse istutusaladesse koos teiste taimedega kui ka lihtsalt murusse domineerima."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 21. Peenraroos 'Herzogin Christiana'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Uhkete antiikroosi meenutavate pojengiõitega roos. Aina rohkem küsitakse lõhnavaid roose ja siin on üks eriti magusa ja nüansirikka lõhnaga sort. Lehestik on pool-läikiv ja keskmine roheline. Pean tõdema, et viimastel suvedel olen tuppa vaasi toonud ainult selliseid pallikujulisi lõhnavaid õisi (hoolimata sellest, et nad vaasis püsivad vaid paar-kolm päeva)."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 22. Peenraroos 'Jalitah'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Väiksekasvuline kompaktne ülisuurte õitega sort. Eriliseks teevad ta eriti kaua kaunina püsivad õied, mis alustades on pigem aprikoosikollased, aga õitsemise käigus muutuvad äärtest roosakaks. Kroonlehed on tugevad ja püsivad kaua värsketena, võiks lubada lausa, et kaks nädalat. 'Jalitah' kuulub Holiday Island sarja, mis tänu oma kauapüsivatele õitele sobivad ideaalselt kasvatamiseks ka konteineris. Viimastel aastatel oleme Roosojal aina enam roose istutanud terrassipottidesse, milledega neid annab liigutada just sinna kohta, kus teile parajasti meeldib."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 23. Peenraroos 'Judy Garland'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "'Judy Garlan' on olnud meie talu peremehe Taavi "uus lemmik" juba nõnda kaua aega, et ma hakkasin praegu mõtlema, et ega tal äkki juhuslikult mõnda veel "uuemat lemmikut" ei ole. Ehk ei ole. 'Judy' võlub oma kahevärviliste õitega, kus kollane läheb üle leekivaks oranžpunaseks ja üllatus-üllatus: mida vanem õis, seda erksam värv (pole just tavaline kollaste rooside puhul). Roos lõhnab ja tema lõhn on kõikide ülejäänute seast eristatav. Põõsad ise on Roosojal olnud ca 50 cm, lehed on tumerohelised ja matid."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 24. Peenraroos 'Ketchup & Mustard'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Ühelt poolt kroonlehte "ketšup" ja teiselt poolt "sinep". Seejuures on õied suured, kauni kujuga ja oksal üsna suurte kobaratena. Võlub eelkõige just see, et tegemist on floribundroosiga, sest sellise välimusega teehübriide kohtab üsna rohkelt, aga floribunde rohkem ei teagi. Lehed on keskmised rohelised ja läkivad, põõsas ise madalakasvuline ja kompaktne. Meil on talvitunud hästi."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 25. Peenraroos 'Koko Loco'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Viimastel aastatel on aretatud erinevaid kohv- ja šokolaadivärvi roosisorte, üks toredam kui teine. Nende seas on 'Koko Loco' kõige ebatavalisem, sest õie arenedes lisandub sinna veel veider lillakas lavendlinüanss, mis teeb tema õied täiesti erakordseks. Me ei ole veel näinud kedagi, keda 'Koko Loco' reaalses elus külmaks oleks jätnud."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 26. Peenraroos 'La Villa Cotta'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Üks väga perspektiivikas roos, mis vääriks kohta igas aias. Õied on tugevad püsivad ja meenutavad kujult vaasiroosi. Toredad on ka erinevad värvinüansid, mis sõltuvad õie vanusest. Väga hea korduvõitseja, viimaseid õisi oleme pildistanud aias härmatisega. Lehestik tumeroheline ja terve. Põõsas kasvab kõrgemaks kui tavalised peenraroosid. Seetõttu võiks teda peenrasse panna kas tagumisse ritta või siis istutada hoopis soolotaimena muru sisse."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 27. Peenraroos 'Larissa'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Ei ole saladus, et teeme oma sordivaliku otsuseid lähtuvalt rooside haiguskindlusest ja õiterohkusest. Esimene neist teeb roosikasvatuse tunduvalt mugavamaks ja teisega saad aeda rohkelt ilu ja värvi. Seega, madalatest roosidest otsime peamiselt rohkeõielisi peenraroose (floribundid) ja pinnakatteroose. Siinkohal kinnitan, et 'Larissa" puhul tuleb eriliselt rõhutada tema läikivate lehtede haiguskindlust, lisaks on põõsas täidetud kaunite kauapüsivate õitega, mis peavad vastu ka kuumale suvele. Põõsa kuju meenutab pigem kõrgemat pinnakatteroosi (võrreldav 'Aspiriniga' - ta on küll püstine, aga laiuv ning katab hästi pinda. Sobib hästi istutamiseks ka konteineritesse. Väärt uus roos, mis Eestis alles kogub tuntust!"

  15,00 €
  Vaata ja osta
 28. Peenraroos 'Leo Ferre'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Päris huvitava välimusega suureõieline "OHOO, mis ma leidsin" roos. Just selline reaktsioon on tihti meie aia külastajatel, kui nad 'Leo Ferre' juurde jõuavad. Värvidemäng on uhke, algselt domineerivad kollane ja punane, hiljem süveneb punane. Õied püsivad põõsa küljes kaua ja enamasti saan nad ära lõigata ilma et nad oleksid peenrale pudisenud. Nüüd te mõtlete, et milleks ometi see vajalik on??? Uskuge, kui roose on palju, siis iga vähem tehtud liigutus loeb."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 29. Peenraroos 'Leonardo da Vinci'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Vana ja tuntud roos, mida nõutakse meie käest igal aastal ikka ja jälle. 'Leonardo da Vinci' kõige erilisemaks omaduseks on tema nädalaid püsivad õied. Olgu ilm kuum või külm, teised puhkevad ja pudisevad, aga Leonardo õied tunduvad olevat kui portselanist. Nemad on ikka kaunid. Teiste rooside alt muudkui riisud ja korjad, riisud ja korjad, aga temast lähed sirge seljaga mööda ja ainult imetled. Tuleb tunnistada, et ka külmale on sort väga vastupidav."

  Al. 10,00 €
  Vaata ja osta
 30. Peenraroos 'Line Renaud'

  Foto: Rosespassion

   

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Lõhnavaid roose ei ole aias kunagi liiga palju, eriti selliseid, mille lõhn on tõeliselt meeldiv ja selle juures ka intensiivne. 'Line Renaud' on tunnustatud "Kõige lõhnavama roosi" tiitliga seitsmel suurel rahvusvahelisel roosinäitusel. Omalt poolt julgen seda kinnitada, et nuusutan teda igal korral, kui temast mööda lähen. Soovitan selliseid tugeva lõhnaga roose istutada ka suurtesse pottidesse, nii saate neid hoida just seal, kus te ise kõige rohkem aega veedate. Tähelepanuväärne on ka õite suurus. Lehestik on tumeroheline ja terve."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 31. Peenraroos 'Lion's Rose'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kes on aias korra 'Lion's Rose'i näinud, seda ei ole võimalik ümber veenda, et ta mõne muu sordi kasuks otsustaks. Hoolimata sellest, et ta ei lõhna, hoolimata sellest, et ta ei ole puhasvalge, vaid kreemikas. Meie aias teeb 'Lion's Rose' küll igale teisele heledale sordile silmad ette, sest põõsas lihtsalt on nii elujõuline ja õisi täis. Näed oma silmaga, et vot see sort ilmselt kasvab igal pool hästi. Õie poolest meenutab lõviroos pigem klassikalist õit, olles seejuures siiski rohkeõieline (floribund). Tugev ja terve ning väga efektne sort. Siiani ka minu silmis parim valge. Isiklikult eelistan teda isegi 'Aspirin'ile."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 32. Peenraroos 'Lovita'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "'Lovita' - eriti vastupidavate õitega madal floribundroos, mille kaunis kirsipunane toon kuuma päikesega muutub lausa mustjaspunaseks. Lehestik on terve ja läikivroheline ja seda kuni külmadeni välja. Niisiis kui otsite õierohket ja eriti tervet sorti, mis oleks kasvult hästi kompakte ja ühtlane, ning ei pelga lihtsamaid õisi, siis see sort on teile."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 33. Peenraroos 'Mary Ann'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Õied nagu antiikroosidel, suured ja lopsakad, aga kuumale hoopis vastupidavamad. Võrdleksin teda lausa ühe tuntud roosa roosiga 'Leonardo da Vinci'. Toon teine, aga õiekuju ja pudisemiskindlus väga sarnased. Sellised roosakad-oranžikad roosid on minu nõrkuseks, neist ei saa mul kunagi küllalt. Paraku leidub nende seas palju ka nõrgukesi. Seda eredamalt paistavad välja need, mis ei ole mitte ainult õie poolest ilusad, vaid kasvavad kenaks tugevaks ja terveks põõsaks ja jäävad aeda pikkadeks aastateks. Just selline roos on 'Mary Ann'". 

  15,00 €
  Vaata ja osta
 34. Peenraroos 'Mauritius'

  Roosoja talu peranaise kommentaar: "'Mauritius' tuli meie tallu seetõttu, et otsisin asendust sordile 'Jubilee du Prince de Monaco', mis on meie sortimendist välja minemas, kuna ei vasta enam meie haiguskindluse nõuetele. 'Mauritius' sai siis valitud kui soovitatult haiguskindlam roos ja välimuselt eelnevast veelgi ilusam. Kuid nüüd olen ma temast vaimustuses hoopis teisel põhjusel. Need imeilusad õied on lihtsalt nii kauapüsivad! Ja seda isegi vaatamata suurele kuumale ja kuivale (nagu oli meil 2023). Einoh, päris tõsiselt, paremat roosi konteinerisse annab otsida! Istutasime ta endale ka rosaariumisse, sealt tuleb tagasiside paari aasta pärast."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 35. Peenraroos 'Maxi Vita'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Esimese signaali tema olemasolust sain Luige laadal ühelt kliendilt. Roosikasvatuse alus on kogemus ja teadlik valik. Millist roosi soovitaksite teistele? Tol korral, teades, et taimetervise ja õierohkuse suhtes oleme ühel meelel, hakkas mind huvitama, mis teeb tema lemmiku 'Maxi Vita' nii eriliseks? Õied on tal tegelikult ju üsna lihtsad, mitte küll päris lihtõied, aga ka mitte mingid kunstiteosed. Nüüd on ta mul aias oma paar-kolm aastat kasvanud ja julgen teda liigitada nn "probleemivabade rooside" hulka. Nende hulka, mida julgeksin soovitada ka laisale aednikule ja raskematesse oludesse. Seejuures õitseb ta hullupööra ja kogu suve jooksul."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 36. Peenraroos 'Morning Sun'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

   

  "Võin kinnitada, et see sort on klass omaette ehk tõeline leid! Särava õievärviga kaunid õied ning tumerohelised läikivad absoluutselt terved lehed. Mida aeg edasi, seda tähtsamaks pean muu ilu kõrval väga head taimetervist. Seejuures on 'Morning Sun' põõsas hästi kompaktse ja kena kasvukujuga. Õitseb rikkalikult kogu suve jooksul ja on meie aias viimaste aastate jooksul palju tähelepanu pälvinud. Soovitame kui kaunist, tervet ja vastupidavat roosi, mida võib istutada ka klumpidena, kartmata sealjuures, et sort hiljem millegi negatiivsega võib üllatada."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 37. Peenraroos 'Novalis'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Mõned aastad  tagasi tulid moodi eriskummalise värvigammaga roosid, sh sort nimega 'Novalis'. Mida imelikum, seda ägedam. Tore on 'Novalis'e juures see, et tegemist on väga terve ja üsna talvekindla sordiga."

  Helesinine roos (foto Priit Grepp)

  15,00 €
  Vaata ja osta
 38. Peenraroos 'Rosenfaszination'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kuulub nn "probleemivabade rooside" sekka. Super-kaunis ja eriline õis ja absoluutselt terve lehestik. Õitseb rikkalikult ja korduvalt. Väärt roos, mida võib kaaluda istutada ka väikese rühmana."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 39. Peenraroos 'Sweet Honey'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Õrna aprikoositooni ja klassikaliselt kauni õiekujuga rohkeõieline sort. Meie roosipeenras torkab ta teiste seast silma oma natuke tugevama kasvu poolest, kõrgust on meeter ja laiust ca 80 cm. Õisi tuleb suvi läbi uhkelt, sageli on 'Sweet Honey' meie sordirohke rosaariumi viimaste õitsejate seas."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 40. Peenraroos 'Voyage'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Fotode esmasel vaatlemisel võib tunduda, et 'Voyage' sarnaneb inglise roosidele, kuid aias päriselt kohtudes saad aru, et tegemist on täiesti teist tüüpi roosiga. Õied on tõesti justkui suured pojengid, kuid need seisavad tugevatel jäikadel vartel, mis erineb vägagi inglise rooside õhulisest üldmuljest. 'Voyage' õied püsivad seejuures palju kauem kaunina. Lehed on suured, terved ja läikivad."

  Al. 10,00 €
  Vaata ja osta
 41. Peenraroos 'Xenia'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "No see roos on minu jaoks uus "kõige-kõige", selline, millel silm puhkab peal. Tuleb ette, et vahel tuleb teha mööndusi õie perfektsuse arvelt, kui sordi vastupidavus ja põõsas ise on suurepärased. Siin on aga kõik täiesti viimase peal: õied, mis hoiavad oma täiuslikku kuju nädalaid, õitsemine on rikkalik, põõsa kuju kompaktne ja tihe lehestik absoluutselt terve ja talvitumine hea. See on roos, mida rõõmuga pakun oma klientidele, nüüd ja edaspidi - saate probleemivaba kauni roosipõõsa. Soovitame!"

  15,00 €
  Vaata ja osta