Pinnakatteroosid

   

 1. Pinnakatteroos 'Aprikola'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Aprikola eristub muudest pinnakatetest kõigepealt oma tunduvalt suuremate ja NB! LÕHNAVATE õite poolest. Lehestik on tumeroheline ja läikiv, taimetervis täiesti laitmatu. Sobib hästi aednikule, kes soovib vältida seenhaiguste tõrjet. Kasvult on Aprikola pigem püstine ja laiuv, täidab peenart hästi, kuid oksad vastu maad ei vaju. Seetõttu sobib suurepäraselt ka peenrarooside vahele. Õitsemine rohke ja korduv."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 2. Pinnakatteroos 'Aspirin'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Uskumatu, kui armastatud on üks valge roos! Aga täiesti õigustatult. Ja pole ta nii valge midagi - äsja puhkenud õite südamik on kaunilt elevandiluukarva. Just selles staadiumis 'Aspirin'i õitest tehakse kõige rohkem pilte - need ei jäta kedagi külmaks. Samuti tuleb tunnistada, et tegemist on ühe õierohkeima roosiga, lehti praktiliselt näha ei ole. Kasvukujult ja kõrguselt on ta täiesti võrreldav peenraroosidega. Seetõttu vaieldakse tihti ka tema sordirühma üle. Siiski katab ta peenraroosidest paremini - istutuskauguse 60 cm korral mullapinda näha ei jää ja rohimisvaev on vähene. Taimetervis hea, talvekindlus erakordne. Istutatakse tihti mitmekaupa."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 3. Pinnakatteroos 'Charmant'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Roosisordil 'Charmant' on õied kahevärvilised: alt valkjad, pealt roosad. Niiviisi jätab ta endast eriti õievahulise mulje. Kasvult on madal laiuv, hästi kompaktne. Pikki üksikuid oksi ei anna. Seetõttu sobib hästi ääristama peenraservasid, aga ka omaette värvilaiguna, samuti konteineritesse. Lehestik on metaljalt läikiv ja väga terve. Talvitub ainult mullatult suurepäraselt."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 4. Pinnakatteroos 'Coloma'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Juba kaua aastaid oleme kollase pinnakatteroosi otsinguil, kuid ideaalset leida on väga keeruline. Peamine probleem on kollaste rooside kehvapoolne külmakindlus (näiteks Eestis kaua aastaid müüdud 'Yellow Fairy' läheb meil Roosojal paari aastaga välja). Oleme neid istutanud ja õiget asja neist saanud ei ole. 'Coloma' istutasin endale esialgu suurema lootuseta, nüüdseks on see üks ja ainuke taim meil aias kasvanud viis aastat ja alati kenasti talvitunud, seetõttu on põõsas ilus kahar ja laiuv. Õitsema hakkab igal aastal esimeste seas ja õitsemine on ülirikkalik. Lehestik läikiv ja plekitu. Soovitan kõigile, kes soovivad tublit kollast pinnakatjat ja ei pelga lihtsamat õit."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 5. Pinnakatteroos 'Gärtnerfreude'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: 'Üks enimostetud pinnakatteroose. Õied on sümpaatselt lokilised täidisõied, värv särav roosakaspunane. Kasvult on 'Gärtnerfreude' madal lamanduv laiuv, tõeline pinnakatja. Samas väga kompaktne ja ühtlane. Lehestik on läikiv ja väike. Oma lamanduva kasvukujuga sobib hästi ka aplitesse või sügavatesse rõdukastidesse. Niiviisi istutatuna annab pikki allapoole rippuvaid oksi. Siiski tuleb arvestada sellega, et aastate jooksul jääb amplipott talle väikseks ja teda tuleb ümber istutada kas suuremasse konteinerisse või siis aeda maha. 'Gärtnerfreude'l on väga palju kasutusvõimalusi, ta sobib hästi nii massistutusse, ääristama peenraservasid või veesilma ääri, muru keskele ja nõudesse. Üks meie pere lemmikuid!"

  15,00 €
  Vaata ja osta
 6. Pinnakatteroos 'Knirps'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kõige madalam pinnakatteroos meie valikus. Õied on väikesed ja hästi tihedalt täidetud. Lehestik eriti pisike, aga tugevalt läikiv. Oksad painduvad ja lamanduvad, katab ühtlaselt ja jätab endast kompatse üldmulje. Sobib hästi ka amplipottidesse ja sügavatesse rõdukastidesse. Taimetervis väga hea, talvitub vaid üles mullatuna suurepäraselt."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 7. Pinnakatteroos 'Matador'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Konkurentsitult meie pere lemmik pinnakatteroos. Tõesti, 'Matador'i saab kirjeldada ainult ülivõrdes. Parim punane värv, mida oskate ette kujutada, nimetatagu seda siis veripunaseks või küpseks kirsiks. Õisi on kobaras palju ja põõsal lugematu hulk. Õite püsivus on suurepärane. Põõsad õitsevad lakkamatult kuni külmadeni. Viimasel ajal on sordi avastanud ka haljastajad, masshaljastused temast on hingematvalt kaunid. Lisaks on tegemist murevaba roosiga, lehtede tervis on täiuslik, samuti talvitub hästi vaid ülesmullatuna. Soovitame nii eraaeda kui avalikku haljastusse. Kauneim on kindlasti kasvatada mitut taime koos. Vahekauguseks palume jätta 60 cm."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 8. Pinnakatteroos 'Rody'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Peab tõdema, et 'Rody' on üks meie lipulaevadest. Ta on juba oma olekult võimas: laiem, kõrgem, suurem ja õierohkem kui teised. Äsjapuhkenud õitel on täiuslik kreemitordiroosi kuju. Värvilt on ta särav vaarikaroosa, praktiliselt ei pleegi. 'Rodyt' on meil istutatud aeda mitmesse kohta, lisaks saab temast suurepäraseid roosiampleid ja konteinertaimi. Tema pikad kaarjad oksad ripuvad pikalt üle poti ääre. Kaunis ja kindel sort, mida võib julgelt istutada aia kõige esinduslikumatesse osadesse."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 9. Pinnakatteroos 'Sommerwind'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "'Sommerwind'i avastasin oma jaoks juba kaua aastaid tagasi. Tol ajal meil veel oma roosiaeda ei olnud ja igal korral kui me kohtusime, olin temast võlutud. Silmale on ta väga kena vaadata, õisi on palju ja värv paitab silma. Omapäraseks teeb teda veel õite kaunis kuju, nendel on justkui kroonlehtede servad kergelt siksakilised. Kuigi kroonlehti ei ole palju, hoiavad nad valdavalt oma õisi nii, et lillesüdamik ei paista välja. Meie aias on ta igal juhul külaliste seas olnud väga populaarne ja nii mõnigi on ta seetõttu omale meilt koju kaasa viinud."

  Al. 10,00 €
  Vaata ja osta
 10. Pinnakatteroos 'Sorrento'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "No siin on nüüd nii, et sellele roosile ei taha reklaami tehagi, niigi otsitakse kõik tema istikud nurgatagantki välja. 'Sorrento' punane on selline ergas ja särav sarlakpunane, mis torkab juba kaugelt silma. Õitel on omapärane kuju, need tunneb kõigi teiste seast ära, 'Sorrento' õis ei näita kunagi oma südamikku. Põõsas on väga kompakts ja ühtlase kasvuga, annab nii kõrgust kui laiust. Hakkab õitsema natuke hiljem teistest roosidest ja seetõttu sobib hästi täienduseks igasse aeda, sest täidab hästi seda tühimikku, mis on roosidel kahe õitsemise vahel. Meile küll tundub, et sort on seejärel kuni külmadeni rikkalikult õites. Lehestik on võrratult läikiv ja absoluutselt terve. Talvitub mullatult probleemideta. Selline peabki üks roos olema."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 11. Pinnakatteroos 'Stadt Rom'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Julgelt võin väita, et tegemist on minu isikliku lemmikuga. Kusjuures soovitan teil tulla teda oma silmaga kaema, sest ühegi pildi peale tema võrratut ilu täielikult ei saa. 'Stadt Romil' on suured säravad neoonroosad õied, mis püsivad põõsal kaua. Õierohkus on nii valdav, et tipphetkel lehti ei paistagi. Millest on isegi kahju, sest ka lehed on väga kaunid, tumerohelised ja metalja läikega. Absoluutselt haiguskindel. Talvitunud on samuti hästi - ainult muldame. Soovitan soojalt!"

  15,00 €
  Vaata ja osta