Pinnakatteroosid

   

 1. Pinnakatteroos 'Aspirin'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Uskumatu, kui armastatud on üks valge roos! Aga täiesti õigustatult. Ja pole ta nii valge midagi - äsja puhkenud õite südamik on kaunilt elevandiluukarva. Just selles staadiumis 'Aspirin'i õitest tehakse kõige rohkem pilte - need ei jäta kedagi külmaks. Samuti tuleb tunnistada, et tegemist on ühe õierohkeima roosiga, lehti praktiliselt näha ei ole. Kasvukujult ja kõrguselt on ta täiesti võrreldav peenraroosidega. Seetõttu vaieldakse tihti ka tema sordirühma üle. Siiski katab ta peenraroosidest paremini - istutuskauguse 60 cm korral mullapinda näha ei jää ja rohimisvaev on vähene. Taimetervis hea, talvekindlus erakordne. Istutatakse tihti mitmekaupa."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 2. Pinnakatteroos 'Charmant'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Roosisordil 'Charmant' on õied kahevärvilised: alt valkjad, pealt roosad. Niiviisi jätab ta endast eriti õievahulise mulje. Kasvult on madal laiuv, hästi kompaktne. Pikki üksikuid oksi ei anna. Seetõttu sobib hästi ääristama peenraservasid, aga ka omaette värvilaiguna, samuti konteineritesse. Lehestik on metaljalt läikiv ja väga terve. Talvitub ainult mullatult suurepäraselt."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 3. Pinnakatteroos 'Knirps'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kõige madalam pinnakatteroos meie valikus. Õied on väikesed ja hästi tihedalt täidetud. Lehestik eriti pisike, aga tugevalt läikiv. Oksad painduvad ja lamanduvad, katab ühtlaselt ja jätab endast kompatse üldmulje. Sobib hästi ka amplipottidesse ja sügavatesse rõdukastidesse. Taimetervis väga hea, talvitub vaid üles mullatuna suurepäraselt."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 4. Pinnakatteroos 'Lovely Fairy'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Jällegi üks parimaid sorte "Fairy" perekonnast. Väikesed täidetud kergelt lokilise servaga täidisõied rohketes kobarates. Õitsemine on rikkalik ja muuski osas ei pea selle roosi suhtes pettuma. Palju aastaid juba meil ja mujal Eestis katsetatud sort. Vastupidav nii lehehaigustele kui ka talvekülmale."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 5. Pinnakatteroos 'Palmengarten Frankfurt'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Vana tuntud 'Palmengarten Frankfurt' on üks õierohkemaid ja vastupidavamaid roose üldse. Võiks lausa öedlda, et täiesti nö "lollikindel" valik, kus millegagi mööda panna ei saa. Värv on särav ja püsib hästi. Õisi on palju ja pidevalt. Lehed on läikivad ja väga terved. Talvekindlus erakordne. Soovitame nii eraaeda kui ka masshaljastusse. Vahekauguseks jätta 70 cm."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 6. Pinnakatteroos 'Rody'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Peab tõdema, et 'Rody' on üks meie lipulaevadest. Ta on juba oma olekult võimas: laiem, kõrgem, suurem ja õierohkem kui teised. Äsjapuhkenud õitel on täiuslik kreemitordiroosi kuju. Värvilt on ta särav vaarikaroosa, praktiliselt ei pleegi. 'Rodyt' on meil istutatud aeda mitmesse kohta, lisaks saab temast suurepäraseid roosiampleid ja konteinertaimi. Tema pikad kaarjad oksad ripuvad pikalt üle poti ääre. Kaunis ja kindel sort, mida võib julgelt istutada aia kõige esinduslikumatesse osadesse."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 7. Pinnakatteroos 'Royal Fairy'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Tema puhul on tegemist uustulnukaga meie aias. Teeb palju väikseid hästi täidetud ja armsaid topeltõisi. Õitseb rohkelt, põõsa kuju on sarnane heleroosale 'The Fairy'le, laiuv ja natuke lamanduv, pikkade kaarjate okstega. Lehestik väike ja läikiv. Värvilt punane, kuid huvitava nüansiga, mis kahjuks pildile hästi ei jää. Haiguskindlus on olnud väga hea. Paar talve on meil juba kenasti talvitunud ka. Huvitav uus sort."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 8. Pinnakatteroos 'Sommerwind'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "'Sommerwind'i avastasin oma jaoks juba kaua aastaid tagasi. Tol ajal meil veel oma roosiaeda ei olnud ja igal korral kui me kohtusime, olin temast võlutud. Silmale on ta väga kena vaadata, õisi on palju ja värv paitab silma. Omapäraseks teeb teda veel õite kaunis kuju, nendel on justkui kroonlehtede servad kergelt siksakilised. Kuigi kroonlehti ei ole palju, hoiavad nad valdavalt oma õisi nii, et lillesüdamik ei paista välja. Meie aias on ta igal juhul külaliste seas olnud väga populaarne ja nii mõnigi on ta seetõttu omale meilt koju kaasa viinud."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 9. Pinnakatteroos 'Stadt Rom'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Julgelt võin väita, et tegemist on minu isikliku lemmikuga. Kusjuures soovitan teil tulla teda oma silmaga kaema, sest ühegi pildi peale tema võrratut ilu täielikult ei saa. 'Stadt Romil' on suured säravad neoonroosad õied, mis püsivad põõsal kaua. Õierohkus on nii valdav, et tipphetkel lehti ei paistagi. Millest on isegi kahju, sest ka lehed on väga kaunid, tumerohelised ja metalja läikega. Absoluutselt haiguskindel. Talvitunud on samuti hästi - ainult muldame. Soovitan soojalt!"

  15,00 €
  Vaata ja osta
 10. Pinnakatteroos 'The Fairy'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Vana ja tuntud 'The Fairy' ei vajagi palju tutvustamist. See ei tähenda muidugi seda, et nagu ei oleks temast midagi rääkida - esindab ta ju pinnakate seas nii vastupidavust kui ka garanteeritud õierohkust. Õied ise on väikesed hästi täidetud tupsud, ühe varre küljes on neid lugematu hulk. Põõsas moodustab ühtekokku pitsilise õievahu. Oksad on pikad ja kaarjad, kasvukuju kena ja kompaktne. Õitsemine kestab külmadeni välja. Ülimalt sitke tegelane."

  15,00 €
  Vaata ja osta