Pargiroosid

   

 1. Kanada roos 'John Davis'

   

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

   

  "Vähesed roosid annavad nii rikkaliku õievahu kui 'John Davis'. Lisaks õitseb too kogu suve. Väga mugav roos ka hooldamiseks. Tema pikad võrsed on praktiliselt ilma ogadeta. Lehestik on tumeroheline, aga matt. Kasvult on põõsas laiuv ja kaskaadja vormiga. Kanada roosile tüüpiliselt on sort väga hea külmakindlusega. 'John Davis't on kasutatud palju linnahaljastuses. Näiteks Sõpruse puiesteel Tallinnas, Kadrioru pargis roosimäel ja Keilas Rõõmu Kaubamaja lähistel. Millest saab järeldada, et ta on vastupidav ka rasketes oludes."

   

  15,00 €
  Vaata ja osta
 2. Kanada roos 'Louise Bugnet'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

   

  "Jällegi ääretult sümpaatne Kanada roos. Võiks isegi väita, et üks parimaid. Täiesti punastest nuppudest arenevad välja valged õied. Vahest jääb siiski õrn punane äär õieserva. Õitsemine algab vara, ta on üks esimestest kogusuve õitsvatest roosidest, mis meid aias rõõmustab. Õied sobivad hästi ka roosimoosi sisse või lihtsalt magustoitu kaunistama, neil on roosine magus maitse. Meelega istutasin ta võrdlemisi maja lähedale tee äärde, nii ei jää ka kiirel ajal tema ilu mul märkamata. Ära tuleb mainida ka eriliselt ilusat tumerohelist soonilist lehestikku. Kõige paremini tuleb lehtede ilu välja siis, kui nood on juba täiesti välja arenenud. Põõsad kujundavat lõikamist ei vaja, nad on juba iseenesest ilusad ja kompaktsed."

   

  15,00 €
  Vaata ja osta
 3. Kanada roos 'Morden Centennial'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Jällegi eriline roos. Peenraroosi kõrgus ja pargiroosi talvekindlus. Ka väljanägemiselt on mitmedki "Morden ..." sarja kuuluvad roosid rohkem peenra- kui pargiroosid. 'Morden Centennial' on üks esimesi, kes juuni lõpus õitsemist alustab ja tema õitsemine on ülirikkalik. Tallinlased saavad teda õitsemas näha Nõmme mäe veerel, kohe kui keskusest hakata alla Mustamäe poole sõitma. Sinna on rajatud suur massistutus ja pilt oli nii särav, et parkisin auto spetsiaalselt Nõmme turule, et vaatama minna, mis see nii ilus asi seal on."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 4. Kanada roos 'Morden Sunrise'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "See Kanada iludus on üks esimesi, mis tavaliselt otsa lõpeb. Temas saavad kokku mitmed haruldased omadused. Kollased roosid on olnud alati hinnatud. Võimalik, et sellepärast, et meil on päikest vähe ja siis tooksime vähemalt lillenagi aeda natuke soojust ja rõõmu. Paraku on paljud kollased äärmiselt külmaõrnad ja hädas seenhaigustega. 'Morden Sunrise' näol on tegemist äärmiselt külmakindla ja terve sordiga. Vähemalt meil Roosojal on ta olnud imeline. Samuti on ta ennast väga heast küljest näidanud Kadriorus roosimäel, kus teda on kasutatud masshaljastuses. Lisaks kõigele muule annab ta rikkalikult õisi kuni hilissügiseni."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 5. Kanada roos 'Party Hardy'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Üks uuemaid Kanada pargiroose, aretatud aastal 2009. Vastupidav ja elujõuline. Oma kaunite fuktsiavärvi õite ja läikivroheliste lehtedega sarnaneb ta pigem mõnele peenele põõsasroosile. Roos neile, kes ei viitsi roosi eriti hellitada, aga siiani ei ole ka pargiroose usaldanud proovida, sest nood tunduvad liiga kibuvitsalised."

  17,00 €
  Vaata ja osta
 6. Pargiroos 'Champlain'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: " Tegemist on ühe parima Kanada külmakindla pargiroosiga. Tihti nimetatakse punasteks pargiroosideks ka neid, mis tegelikult kerge lillaka või roosaka helgiga. See siin aga on värvilt just see kõige kaunim kirsipunane roos ning moodustab nii suuri kobaraid, et ühest oksast piisab vaasi täitmiseks. Väga hea külmakindlus - zone 3b."

   

  2022. aasta 'Champlain' istikud natuke väikesevõitu.

  Al. 10,00 €
  Vaata ja osta
 7. Pargiroos 'Hansa'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Absoluutselt terve ja külmakindel sort. Oma tõeliselt kurruliste lehtedega võib mõjuda algajale roosisõbrale liiga metsikult. Ogasid iseenesest ei olegi väga palju (eriti võrreldes näiteks 'Hansaland'i või 'Ritausma'ga). Õied on pargiroosi kohta täiuslikult täidetud ja lisaks ka magusalt lõhnavad. Kui peres soovitakse kroonlehti kasutada roosimoosi, koogi või limonaadi jaoks, siis 'Hansa' on suurepärane valik."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 8. Pargiroos 'Hansaland'

  Säravpunane rikkaliku õitsemisega pargiroos.

   

  Roogoja talu perenaise kommentaar:

   

  "'Hansaland' on kahtlemata väga efektne. Esiteks sellepärast, et tema värv on see kõige õigem punane ja lisaks sellepärast, et õitseaeg on pikk ja õisi palju. Soovitaksin teda istutada sinna kõige käidavamasse kohta, tee äärde või maja ette, sinna, kus tema ilu kellelgi märkamata ei jää. Võrreldes muude pargiroosidega on 'Hansaland' siiski natuke õrnem. Mitte et ta talvega välja läheks. Enamasti talvitub ta väga hästi. Üles mullata võiks põõsad sügisel siiski. Lähtuvalt katkematust nõudlusest tema järele, julgen arvata, et 'Hansaland' on Eestis armastatuim pargiroos."

   

  15,00 €
  Vaata ja osta
 9. Pargiroos 'Lac Majeau'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Kõrgekasvuline suur põõsas. Juurevõsusid ei anna. Võib pidada mugava inimese roosiks, sest kogu hoolitsuse saab kokku võtta peotäie väetise viskamisega. Kui on soov, et sügisene õitsemine oleks tugevam, siis tuleb muidugi ka eemaldada äraõitsenud õisi. Kui seda aga ei tee, siis on sügisel põõsas kaetud suurte punaste marjadega, mis on ju iseenesest ka ilus. Huvitav on ka see, et millegipärast meil Roosojal ei metsloomad ega linnud roositõrsikuid ei söö. Seega on täiesti omal kohal osade põõsaste puhul mitte olla nii usin äraõitsenud õite eemaldamisega. Nii saab kevadeni nautida kenasid tõrsikuid."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 10. Pargiroos 'Ritausma'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "'Ritausma' on mind võlunud mitmekordselt. Ühelt poolt muidugi tema ilu. See on absoluutselt kordumatu, sest niivõrd rikkalikku õitsemist ei kohta paljude rooside puhul. Tuleb ka tähelepanu pöörata, et sordil on väga ilus loomulik ümmargune kasvukuju ja õied algavad alates maapinnast. Lisaks meeletule õitsemisele on 'Ritausma't ka väga lihtne hooldada. Ta on väga külmakindel ja tema lehestik on täiesti terve. Võib öelda, et mulle meeldivad isegi tema "karvased" oksad, mis on täidetud hirmuäratavate ogadega. Need on kuidagi nii elujõulised ja natuke ohtlikud ka.'Ritausma' kuulub pargirooside absoluutsesse paremikku. Pean teda Läti aretistest parimaks."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 11. Pargiroos 'Rotes Phaenomen'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Täiesti omanäoline pargiroos teiste seas. Julgelt saab teda pidada üheks kõige tumedamaks korduvõitsvaks pargikaks. Tumepunased on nii tema kroonlehed kui ka tolmukad. Tema veinipunased kroonlehed on suurepärased andmaks värvi ka roosimoosile või veinile. Punast on temas koguni nii palju, et lõigates tema koort või noori võrseid, saab näha roosaka värviga roosipuitu. Lõhn on magus ja intensiivne, tema õitest leiab tihti tegutsemas ka kimalasi ja mesilasi. Lehestik on väga tume roheline ja terve, ogasid on keskmiselt. Põõsa kuju on ühtlane, pigem laiuv."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 12. Pargiroos 'Zaiga'

  Kuulus Läti pargiroos.

  15,00 €
  Vaata ja osta
 13. Pargiroos Himmelstürmer

  Roogoja talu perenaise kommentaar: "Iludus, mida suve jooksul praktilisel igal ajahetkel võib õitsemas näha. 2021. aastal istutasime neid seetõttu ka Roosoja talu väravasse. Oma ülirikkaliku õitsemise tõttu vajab ta rohkem tutvustamist, sest meie aiakülastajate tähelepanu on ta alati pälvinud. Alates sellest aastast suudame pakkuda juba ka müügiks natuke suuremat kogust. Meie kogemuse järgi on tegemist täiesti probleemivaba roosiga, toob aeda palju värvi, aga hooldus piirdub kevadise peotäie väetisega ja korra kümne aasta jooksul noorendava lõikusega. Soovitame, väga perspektiivne uus pargiroos!"

  15,00 €
  Vaata ja osta