Roniroosid

   

 1. Roniroos 'Aloha'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Hea roosisort neile, kes igatsevad kollast või oranži roosisorti, kuid ei ole midagi sellist leidnud, millega nad oleksid tõeliselt rahule jäänud. Küll on nad liiga luitunud või siis ei kannata nõrgematki pakast. 'Aloha' on meil väga kenasti talvitunud. Samuti on tema leht olnud seenhaigustest puutumata. Puhkema hakkavate õite välimised kroonlehed on roosad, seejärel muutuvad need oranžiks, südamikust paistab kollakaid toone. Õied on suured, rohkelt täidetud ja uhked. Tõesti suurepärane roos!"

   

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 2. Roniroos 'Amadeus'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Ideaalne korduvõitsev roniroos. Meie pere lemmik. Värvilt see kõige õigem säravpunane ehk siis küpse kirsi tooni, mis ei ole siiski päris tumepunane. Paistab kasvukohalt kaugele. Lehestik on tumeroheline, läikiv ja väga terve. Igati sümpaatne sort. Meil on ta isutatud avamaale ja kasvab praktiliselt ilma toestuseta. Mõned eriti suurte kobaratega oksad oled üles sidunud. Minul on ta maksimaalselt kahe meetrine. Võimalik, et heas ja soojas kasvukohas sirgub ka kõrgemaks."

  13,00 €
  Vaata ja osta
 3. Roniroos 'Apple Blossom'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Õunapuuõisi meenutavate õrnroosade õitega rikkalikult õitsev roosipõõsas. Võimalik kasvatada nii roniroosina kui ka vabakujulise põõsana muru keskel (nagu on Roosoja aias). Viimasel juhul kaarduvad pikad oksad tagasi ja moodustavad uhkeid kaskaade. Multiflora hübriid aastast 1932."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 4. Roniroos 'Bobbie James'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Üks meie aia hiiglastest. Õitseb valge vahuna äärmiselt rikkalikult ja on tõeline pilgupüüdja. Mulle väga meeldib tema veidi metsik ilu. Seejuures lõhnab ta tugevalt ja meelitab aeda karvaseid mesimumme. Nagu ikka ülirikkalikult õitsevate rooside puhul, teistkordset õitsemist ei tee ka 'Bobbie James'. Hiljem on tal hoopis peal kenad punased väikesed marjad."

   

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 5. Roniroos 'Flammentanz'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Kahtlusteta on tegemist Eesti kõige tuntuma roniroosiga. Juulikuus mööda Eestit ringi sõites näeb teda sageli majade äärtes laiutamas. Õitseajal ei jäta ta külmaks küll kedagi. Mina armastan teda väga ja vaimustun igal suvel tema pöörasest õitsemisest. Sort on ka väga külmakindel. Sõltub küll asukohast, aga enamasti täiskasvanud taime Eestis ei kaeta. Eriti kui kasvukoht on maja seina ääres. Miinuseks on ühekordne õitsemine, mis siiski kestab küllalt kaua - umbes kuu. Tihti ongi roniroosidega nii, et need hullud õitsejad sügisel uut õitsemist ei tee ja need, kes tilgutavad külmadeni välja, jälle sellist õiteküllust ei paku. Omal kohal on mõlemad."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 6. Roniroos 'Lykkefund'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Võin täiesti kindlalt väita, et kõige suurema roosi tiitel kuulub meie aias 'Lykkefund'ile. Kasvab ta meil keset roosiaeda toetudes metallist neljakandilisele toele. Võimsad pikad oksad teevad kenasid kaari. Väga hea roosiline taust perepiltide tegemiseks. Külmakindluselt on võrreldav kuulsa 'Flammentanz'iga. Lehed on olnud alati väga terved. Seda roosi iseloomustaksin sõnadega: võimas, leplik, õierohke ja lihtne hooldada."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 7. Roniroos 'New Dawn'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Vana ja tuntud roniroos, mida meil on kasvatatud juba aastakümneid. Kindla peale minek, kui soovite tugevat ja tervet sorti, mis kasvaks ka kõrgeks ja õitseks korduvalt. Igal juhul on teda lihtne hooldada. Värv on õrnroosa, vanemad õied muutuvad valkjaks. Sobib kasutada ka pergolatel ja roosiväravatel. Minu jaoks sentimentaalne sort, sest lapsepõlves kinkis mulle selle isa ja hiljem kasvas ta aastakümneid meie maja ees. Suvel hoidsime teinekord akent ööd ja päevad lahti ja siis kippusid oksad tuppa tulema."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 8. Roniroos 'Orienta Aladdin'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "UUS ARETIS! Palju me ei oska veel kommenteerida, sest roos on meie aias alles nii uus. Kuid siiski, tegemist on ainulaadse populaarsete Pärsia rooside hulka kuuluv roniroosiga. Roosad tumeda südamikuga pooltäidisõied on ka mesilaste ja kimalaste lemmikuks. Põõsas terve ja elujõuline. Väga särav!"

  15,00 €
  Vaata ja osta
 9. Roniroos 'Rote Flamme'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Kuulsa 'Flammentanz'i pungvariatsioon. Viimasest sametisem ja tumedam punane ning rohkemate kroonlehtedega. Värvi on keeruline pildile püüda. Ikka jääb mingi nõks puudu, et edasi anda tema tõelist sametisust ja sügavpunast värvi. Eestis väga vähe levinud sort, samas sobib hästi meie oludesse. Olen näinud imelisi ja võimsaid 'Rote Flamme'sid nii seina ääres kui ka keset muru toe najal."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 10. Roniroos 'Yosemite Fall'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Graatsiline ja kõrgekasvuline roos on nime saanud kauni Californias Sierra Nevadas asuva joa järgi. Minu meelest näeb ta oma tumerohelise lehestiku ja väänduva vormiga kaunis välja juba ammu enne puhkemist. Õied on sametised tumepunased ja vastupidavad nii kuumale kui ka vihmale. Hästi saab teda ka kinnitada toele. Meil kasvab ta kiigeposti ümber."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta