Pinnakatteroosid

   

 1. Pinnakatteroos 'Aprikola'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Aprikola eristub muudest pinnakatetest kõigepealt oma tunduvalt suuremate ja NB! LÕHNAVATE õite poolest. Lehestik on tumeroheline ja läikiv, taimetervis täiesti laitmatu. Sobib hästi aednikule, kes soovib vältida seenhaiguste tõrjet. Kasvult on Aprikola pigem püstine ja laiuv, täidab peenart hästi, kuid oksad vastu maad ei vaju. Seetõttu sobib suurepäraselt ka peenrarooside vahele. Õitsemine rohke ja korduv."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 2. Pinnakatteroos 'Charmant'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Roosisordil 'Charmant' on õied kahevärvilised: alt valkjad, pealt roosad. Niiviisi jätab ta endast eriti õievahulise mulje. Kasvult on madal laiuv, hästi kompaktne. Pikki üksikuid oksi ei anna. Seetõttu sobib hästi ääristama peenraservasid, aga ka omaette värvilaiguna, samuti konteineritesse. Lehestik on metaljalt läikiv ja väga terve. Talvitub ainult mullatult suurepäraselt."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 3. Pinnakatteroos 'Gärtnerfreude'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: 'Üks enimostetud pinnakatteroose. Õied on sümpaatselt lokilised täidisõied, värv särav roosakaspunane. Kasvult on 'Gärtnerfreude' madal lamanduv laiuv, tõeline pinnakatja. Samas väga kompaktne ja ühtlane. Lehestik on läikiv ja väike. Oma lamanduva kasvukujuga sobib hästi ka aplitesse või sügavatesse rõdukastidesse. Niiviisi istutatuna annab pikki allapoole rippuvaid oksi. Siiski tuleb arvestada sellega, et aastate jooksul jääb amplipott talle väikseks ja teda tuleb ümber istutada kas suuremasse konteinerisse või siis aeda maha. 'Gärtnerfreude'l on väga palju kasutusvõimalusi, ta sobib hästi nii massistutusse, ääristama peenraservasid või veesilma ääri, muru keskele ja nõudesse. Üks meie pere lemmikuid!"

  15,00 €
  Vaata ja osta
 4. Pinnakatteroos 'Knirps'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kõige madalam pinnakatteroos meie valikus. Õied on väikesed ja hästi tihedalt täidetud. Lehestik eriti pisike, aga tugevalt läikiv. Oksad painduvad ja lamanduvad, katab ühtlaselt ja jätab endast kompatse üldmulje. Sobib hästi ka amplipottidesse ja sügavatesse rõdukastidesse. Taimetervis väga hea, talvitub vaid üles mullatuna suurepäraselt."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 5. Pinnakatteroos 'Lovely Fairy'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Jällegi üks parimaid sorte "Fairy" perekonnast. Väikesed täidetud kergelt lokilise servaga täidisõied rohketes kobarates. Õitsemine on rikkalik ja muuski osas ei pea selle roosi suhtes pettuma. Palju aastaid juba meil ja mujal Eestis katsetatud sort. Vastupidav nii lehehaigustele kui ka talvekülmale."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 6. Pinnakatteroos 'Marathon'

  Roosoja talu kommentaar: "Uustulnuk meie aias. Esimese aasta põhjal võin väita, et õitsemine on pidev ja praktiliselt vaheaegadeta (sellele viitab ilmselt ka tema nimi) ja kroonlehed ei pudise kiiresti. Kasvult on pigem püstine laiuv, katab kenasti. Lehestik püsis ilma ühegi plekita hilissügiseni."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 7. Pinnakatteroos 'Neon'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kindlasti on tegemist ühe silmatorkava roosiga. Eriti tooks esile tema särava värvitooni ja õierohkuse. Kasvukuju on ühtlane, mitut taime koos kasvatades saate kauni õitsva roosivaiba. Lehestik läikiv ja terve."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 8. Pinnakatteroos 'Palmengarten Frankfurt'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Vana tuntud 'Palmengarten Frankfurt' on üks õierohkemaid ja vastupidavamaid roose üldse. Võiks lausa öedlda, et täiesti nö "lollikindel" valik, kus millegagi mööda panna ei saa. Värv on särav ja püsib hästi. Õisi on palju ja pidevalt. Lehed on läikivad ja väga terved. Talvekindlus erakordne. Soovitame nii eraaeda kui ka masshaljastusse. Vahekauguseks jätta 70 cm."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 9. Pinnakatteroos 'Pink Swany'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Selle pinnakatteroosi erisuseks on suuremapoolsed rosetti meenutavad täidisõied. Roos neile, kellele paljud pinnakatteroosid tunduvad liiga väheste kroonlehtedega. 'Pink Swany' iga üksik õis äsjapuhkevast kuni pudisevani on väga kaunis. Lehestik on läikiv ja tumeroheline. Kasvukuju on laiuv ja lamanduv. Annab pikki kaarjalt kukkuvaid oksi, täidab väga hästi maapinda. Sobib nii iseseisvalt klumbina muru sisse kui ka segapeenardesse näiteks okaspuudega kokku. Oma kaarjate okste tõttu on kaunis ka rõdu- ja amplipottides."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 10. Pinnakatteroos 'Rotilia'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Tumedam punane suuremate pooltäidisõitega rohkeõieline sort. Sobib hästi neile kes pelgavad päris lamanduvaid pinnakatteroose - 'Rotilia' on oma kasvukujult pigem püstine-laiuv. Tänapäevane suurepärase haiguskindlusega sort - lehed on tumerohelised ja läikivad ning ilma ühegi seenhaiguse plekita. Talvitunud on ta meil hästi, meil siin üsna külmas piirkonnas piisab vaid rohkest muldamisest."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 11. Pinnakatteroos 'Royal Fairy'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Tema puhul on tegemist uustulnukaga meie aias. Teeb palju väikseid hästi täidetud ja armsaid topeltõisi. Õitseb rohkelt, põõsa kuju on sarnane heleroosale 'The Fairy'le, laiuv ja natuke lamanduv, pikkade kaarjate okstega. Lehestik väike ja läikiv. Värvilt punane, kuid huvitava nüansiga, mis kahjuks pildile hästi ei jää. Haiguskindlus on olnud väga hea. Paar talve on meil juba kenasti talvitunud ka. Huvitav uus sort."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 12. Pinnakatteroos 'Sommerwind'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "'Sommerwind'i avastasin oma jaoks juba kaua aastaid tagasi. Tol ajal meil veel oma roosiaeda ei olnud ja igal korral kui me kohtusime, olin temast võlutud. Silmale on ta väga kena vaadata, õisi on palju ja värv paitab silma. Omapäraseks teeb teda veel õite kaunis kuju, nendel on justkui kroonlehtede servad kergelt siksakilised. Kuigi kroonlehti ei ole palju, hoiavad nad valdavalt oma õisi nii, et lillesüdamik ei paista välja. Meie aias on ta igal juhul külaliste seas olnud väga populaarne ja nii mõnigi on ta seetõttu omale meilt koju kaasa viinud."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 13. Pinnakatteroos 'Sorrento'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "No siin on nüüd nii, et sellele roosile ei taha reklaami tehagi, niigi otsitakse kõik tema istikud nurgatagantki välja. 'Sorrento' punane on selline ergas ja särav sarlakpunane, mis torkab juba kaugelt silma. Õitel on omapärane kuju, need tunneb kõigi teiste seast ära, 'Sorrento' õis ei näita kunagi oma südamikku. Põõsas on väga kompakts ja ühtlase kasvuga, annab nii kõrgust kui laiust. Hakkab õitsema natuke hiljem teistest roosidest ja seetõttu sobib hästi täienduseks igasse aeda, sest täidab hästi seda tühimikku, mis on roosidel kahe õitsemise vahel. Meile küll tundub, et sort on seejärel kuni külmadeni rikkalikult õites. Lehestik on võrratult läikiv ja absoluutselt terve. Talvitub mullatult probleemideta. Selline peabki üks roos olema."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 14. Pinnakatteroos 'Stadt Rom'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Julgelt võin väita, et tegemist on minu isikliku lemmikuga. Kusjuures soovitan teil tulla teda oma silmaga kaema, sest ühegi pildi peale tema võrratut ilu täielikult ei saa. 'Stadt Romil' on suured säravad neoonroosad õied, mis püsivad põõsal kaua. Õierohkus on nii valdav, et tipphetkel lehti ei paistagi. Millest on isegi kahju, sest ka lehed on väga kaunid, tumerohelised ja metalja läikega. Absoluutselt haiguskindel. Talvitunud on samuti hästi - ainult muldame. Soovitan soojalt!"

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 15. Pinnakatteroos 'The Fairy'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Vana ja tuntud 'The Fairy' ei vajagi palju tutvustamist. See ei tähenda muidugi seda, et nagu ei oleks temast midagi rääkida - esindab ta ju pinnakate seas nii vastupidavust kui ka garanteeritud õierohkust. Õied ise on väikesed hästi täidetud tupsud, ühe varre küljes on neid lugematu hulk. Põõsas moodustab ühtekokku pitsilise õievahu. Oksad on pikad ja kaarjad, kasvukuju kena ja kompaktne. Õitsemine kestab külmadeni välja. Ülimalt sitke tegelane."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 16. Pinnakatteroos 'Wing Ding'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Uus aretis, mis on meil müügis nüüd teist aastat. Tema muudab eriliseks väga silmatorkav õievärv, õierohkus ja kompaktsus. Seda kõike võib märgata juba istikute puhul, mis lausa jooksu pealt haaratakse kaasa. Kasvult püstine ja laiuv, kindlasti ei lamandu. Lehestik väike ja tihe. Lihtõite nautijale suurepärane üllatussort."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta