Peenraroosid

   

 1. Pärsia roos 'Blushing Babylon Eyes'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Üks esimesi pärsia roose, mis jõudis meie aeda. Ja ka üks säravamaid, tema kontrastsed värvitoonid ei pleegi ka kõige teravama päikesega. Kasvult on püstine ja veidi laiuv, kõrguselt pärslaste seas keskmine. Lehestik tumeroheline ja läikiv."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 2. Pärsia roos 'Bravo Babylon Eyes'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Täiesti uhiuus pärsia roos, millega meil kogemus veel vähene, kuid mis võlub juba esimestest momentidest alates. Teda iseloomustab madal kasv ja kompaktne põõsas. Pärsia rooside peenras läheks kindlasti esiritta. Õis on roosa ja tumelilla silmaga. Väga õierohke. Loodame, et mõne aasta pärast saame öelda, et kuulub pärslaste paremikku."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 3. Pärsia roos 'Flame Babylon Eyes'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Samuti üks uuemaid pärslasi, mille kohta me veel väga palju kommenteerida ei oska. Värvilt on vägev, oranžide õite keskel on pruunikaspunane "silm". Kasvult keskmine. Lehestik läikiv."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 4. Pärsia roos 'For Your Eyes Only'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Üks parematest ja esimestest pärslastest Roosojal. Õiel kaunid oranžikad roosakad toonid ja kuldsed tolmukad, südamik tumepunane. Kasvult on pigem üks kõrgemaid ja püstisemaid. Pärslaste peenrasse sobib taharitta. Lehestik tumeroheline ja absoluutselt terve."

  13,00 €
  Vaata ja osta
 5. Pärsia roos 'Glorius Babylon Eyes'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "No ei saa jätta seda omateada, et tegemist on kõige-kõige parema pärsia roosiga meie aias. Siia on neid kogunenud juba pea paarikümne kanti, aga tõesti, parimaks peame just 'Glorius Babylon Eyes' roosi. Helekollaseid oranžpunase "silmaga" õisi tuleb põõsale massiliselt ja sa lihtsalt käid iga päev seal ümber ja imetled ja pildistad, pildistad, pildistad... Väga terve ja tugev sort! Absoluutselt probleemivaba."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 6. Pärsia roos 'Maestro Babylon Eyes'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Uuem sort, mida me veel väga palju kommenteerida ei oska. Istutasime neid põõsaid kümmekond kohe Roosoja talu väravasse. Seni võib öelda, et põõsad on hea püstise kasvuga, kompaktsed. Erksa roosa värviga õied on kenaks täienduseks muudele pärsia roosidele. Õied on kauapüsivad ja sort ise õitseb samuti pikalt. Täiendame jooksvalt."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 7. Pärsia roos 'Sunshine Babylon Eyes'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Julgelt võib öelda, et kõige säravam pärslane. Selline värvikombinatsioon tõmbab kaugelt pilku. Seejuures on ka õitsemine korduv ja võimas. Paraku on ta ka ainus meie püsisortimendis olevatest pärslastest, millel me oleme täheldanud mõningast tahmlaiksust. Tugevat nakatumist meie aias olnud ei ole, kuid siiski on sügisepoole alumistel lehtedel musti plekke. Põõsas keskmise kasvuga ja mõnusalt kompaktne."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 8. Pärsia roos 'Trendy Babylon Eyes'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Seda pärslast võime ka julgelt soovitada kõigile huvilistele. Oli ta üks esimesi meil ja on näidanud ennast ainult heast küljest. Seejuures on põnev, et tema suvised õied on valkjaslillad, aga hilisemal õitsemisel juba täiesti helelilled ehk palju säravama värvitooniga. Eriliseks teeb tema veel väga kaunis kergelt lokilise äärega lehestik. Õitsemine on massiline, mis muudabki ta paremikku kuuluvaks sordiks. Põõsa kõrgus keskmine ja kujult mõnus kompaktne. Soovitame!"

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 9. Peenraroos 'Absolutely Fabulous'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kollased suured pallikujulised õied rikkalikes kobarates. Väike peenraroos on suvisel ajal lausa õite alla maetud. Magus ja nüansirikas lõhn. Lehestik on kirgasroheline ja läikiv. Kollased roosid võivad tihti olla nõrgad ja haigusõrnad. 'Absolutely Fabulous' saab meie käest ainult kiidusõnu. Küll tuleb aga meeles pidada, et kollaste rooside katmisega tasub sisemaal alati hoolas olla."

  Antud roosi on müügil ka roosipuuna. Maksumus 35.-/roosipuu. Selle tellimiseks kirjutage aadressile: christi@roosoja.ee. Roosipuid saame transportida ainult oma kulleriga (hetkel suunal Tallinn ja lähiümbrus) või siis leppida kokku kättesaamine laadal. Alati on võimalus tulla ka ise järele. 

  Meie laadakalender 2022: http://www.roos.ee/laadakalender.html 

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 10. Peenraroos 'Apricot Clementine'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kompaktne ja elujõuline huvitava värviga miniroos. Põõsal on samaaegselt nii oranžikaid kui ka roosasid kauapüsivaid ilmastikukindlaid õisi. Põõsas ise on tihe ja kena kujuga. Hea valik nii konteineritesse, peenarde äärtesse või muuks madalaks haljastuseks. Haiguskindlus ja külmakindlus hea."

  13,00 €
  Vaata ja osta
 11. Peenraroos 'Augusta Luise'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Tipparetis, mis on paljudel rahvusvahelistel roosinäitustel löönud auhinnalaua puhtaks. Teda on hinnatud parima teehübriidroosina ja korduvalt kõige lõhnavama roosina. 'Augusta Luise' õisi ei saa ajada segi ühegi teisega. Need on kaunilt lokiliste äärtega ja väga täidetud, seejuures mängivad värvid aprikoosioranžist roosani. Lehestik on ilus läikiv ja tumeroheline. Meil on ta kasvult pigem madal, nii maksimum 60 cm."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 12. Peenraroos 'Baby Schneewittchen'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Uus sort aastast 2020! Oma kuulsat nimekaimu 'Schneewittcheni' meenutavad tema täiesti lumivalged õied, seejuures on need rohkem täidetud. Õisi on rikkalikult ja kobarates. Kasvult on ta aga madalam, pigem sobib peenrasse kui muru keskele. Ka haiguskindlus on oluliselt parendatud, 'Baby Schneewittchenile' lubatakse väga tugevat lehetervist. Talvitumist on nüüd vaja katsetama hakata."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 13. Peenraroos 'Bella Rosa'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Vana ja õierohke 'Bella Rosa' teadlikumate roosikasvatajate seas tutvustamist ei vaja. Laiemale üldsusele on ta kindlasti silma jäänud Tallinna Botaanikaaia rosaariumis, kus temast on kujundatud terve üks kaheksanurkne peenar. Sinna võib tõesti seisma jäädagi. Õied on tal nagu tõelised väikesed tordiroosid, nii oma kujult kui ka suuruselt. Lehestik tumeroheline. Kindla peale minek igati: õisi on palju ja pikalt, talvekindlus on suurepärane, haiguskindlus hea."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 14. Peenraroos 'Betty Boop'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Nii rikkaliku medalisaagiga roosisorti rahvusvahelistelt roosinäitustelt ma teist ei teagi. Pealtnäha tundub uskumatu nii lihtsa õiega roosi kohta. Samas pakub ta rikkalikku värvidemängu ja teda on nimetatud ka õitsemismasinaks. Põõsas on ilusa kujuga, rohkete võrsetega ja kompaktne. Lehed läikivad."

  Foto Rosespassion

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 15. Peenraroos 'Bienenweide Fruity'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Sort kuulub "Bees Paradise Roses" seeriasse, tema avatud õied on mesilaste ja kimalaste lemmikud. Õied on väikesed, aga väga värvikad, sealt leiab nii kollaseid, oranže kui ka roosakaid toone. Pidev õitseja."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 16. Peenraroos 'Black Baccara'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Pean tunnistama, et tegemist on viimaste aastate absoluutse hitiga. Eks mõneti aitab sellele kaasa, et nimes on kasutatud 'Baccara't, mis on vana ja kõigile teada-tuntud roosisort. Nüüdse uue 'Black Baccara' peamine ja tähtsaim omadus on aga tema mustjas punane värv. Kusjuures tõesti tuleb tõdeda, et tegemist on ühe mustemast mustema roosiga, mida minu silmad on päriselus oma silmaga näinud. Mida kuumem on suvi, seda mustem on tema punane. Ärge siiski unustage, et roos vajab vähemalt Kesk- ja Lõuna-Eestis korralikku talvekatet."

  Foto Rosespassion

  15,00 €
  Vaata ja osta
 17. Peenraroos 'Black Forest Rose'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kuulub nende rooside hulka, mida võin südamerahus soovitada - nii virgale kui ka laisale aednikule. Õitseb nii kui hull oma säravate sarlakpunaste õitega. Ei need pudise vihmade ja tuultega, samuti mitte kuuma päikesega. Keskmise suurusega omapärase kujuga õisi on kobaras lugematu hulk. Põõsas on kergelt laiuva kasvuga, aga mitte mingil juhul ei lamandu. Kõrgusel jääb pigem madalaks, aga kuju on kompaktne. Lehestik läikiv ja tumeroheline. Roosoja talus ei ole olnud kunagi probleeme seenhaigustega. Talvitunud on hästi."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 18. Peenraroos 'Blue Girl'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Kui kõik muud värvid juba mitmekordselt aias olemas on, siis hakatakse otsima siniseid ja musti roose. Eks need sinised ole ikka rohkem lillad ja mustad tumepunased, aga mida erilisem värv, seda ägedam. 'Blue Girl' on just üks neist kollektsionääride poolt otsitud lavendelsinistest roosidest neile, kes soovivad omale peenrasse midagi erilist. Õied on väga suured, puuviljase lõhnaga ja klassikalise kujuga. Lehestik nahkne ja tumeroheline. Roosojal on talvitunud katte all hästi."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 19. Peenraroos 'Bonica'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Vana ja tuntud rohkeõieline 'Bonica' on kindlapeale minek. Noored õied on eriti sümpaatsed, veel avanemata ja pleekimata tumedamad pisikesed kroonlehed südamikus annavad õiele kauni rosetja kuju ja toreda värvidemängu. Eelkõige sobib aednikule, kes tahab küll palju õisi, aga väga palju sellesse ise panustada ei soovi. 'Bonica' sellest ennast segada ei lase, talvitub ja õitseb alati hästi. Lisaks on vaatamata oma aretusaastale (1982) hea haiguskindlusega."

  13,00 €
  Vaata ja osta
 20. Peenraroos 'Botticelli'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Aias ei ole roosasid roose kunagi ülearu. Meil Roosojal on neist tehtud isegi eraldi peenar. Valdavalt sobivad nad kenasti omavahel kokku ja tekitavad huvitava koosluse. 'Botticelli' on just täpselt selline roosa roos, mida roosafännid endale aeda igatsevad - selline kena jumekas huvitava nüansiga roosa. Õied asetsevad floribundile kohaselt kobarates. Lehestik on ilus, läikiv ja täppidest puhas. Talvitunud on meil Roosojal hästi."

  Foto Rosespassion

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 21. Peenraroos 'Capri'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Roos on kindlasti juba oma suurte antiikroosi meenutavate tihedalt täidetud õite poolest pilkupüüdev. Seejuures ka värv on väga särav. Kuid kindlasti peitub tema suurm erilisus tema lõhnas, mis on magus, vürtsikas, joovastav. Ma ei väsi teda kunagi nuusutamast, alati kummardun ja ei ole pidanud kunagi pettuma. Kui soovite omale aeda tõelist lõhnaroosi, siis on Capri just teie jaoks. Kasvult ja kujult sobib ideaalselt roosipeenrasse. Lehestik on olnud meil terve ja talvitunud on kattega probleemideta."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 22. Peenraroos 'Courage'

  Foto: www.rosen.de

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 23. Peenraroos 'Hansestadt Rostock'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Üks tähelepanuväärsemaid kollaseid roose. Õisi võib olla kobaras kümneid, samas suudavad tugevad oksad need väärikalt ära kanda. Oranžikas värvinüanss kaitseb õisi pleekumise eest. Ma naudin seda sorti juba ammu enne seda, kui tema esimesed õied puhkevad, sest tal on nii kaunid läkivad ja terved lehed. Roos sobib suurepäraselt aeda, kus soovitakse vältida keemiliste taimekaitsevahendite kasutamist."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 24. Peenraroos 'Holiday Island Ibiza'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Peenraroos. Oranž. Kõiki "Holiday island" seeriasse kuuluvaid roose iseloomustab kompaktne kasv, suured ekstra kaunid väga täidetud õied ja korduv õitsemine. Nad sobivad nii peenrasse kui ka konteineritesse."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 25. Peenraroos 'Holiday Island Isle of White'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Peenraroos. Lumivalge. Kõiki "Holiday island" seeriasse kuuluvaid roose iseloomustab kompaktne kasv, suured ekstra kaunid väga täidetud õied ja korduv õitsemine. Nad sobivad nii peenrasse kui ka konteineritesse."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 26. Peenraroos 'Holiday Island Mallorca'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Peenraroos. Säravpunane. Kõiki "Holiday island" seeriasse kuuluvaid roose iseloomustab kompaktne kasv, suured ekstra kaunid väga täidetud õied ja korduv õitsemine. Nad sobivad nii peenrasse kui ka konteineritesse."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 27. Peenraroos 'Holiday Island Malta'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Peenraroos. Kollane. Kõiki "Holiday island" seeriasse kuuluvaid roose iseloomustab kompaktne kasv, suured ekstra kaunid väga täidetud õied ja korduv õitsemine. Nad sobivad nii peenrasse kui ka konteineritesse."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 28. Peenraroos 'Lilac Topaz'

  Foto: www.rosen-tantau.com

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 29. Peenraroos 'Milano'

  Foto: rosen.de

  15,00 €
  Vaata ja osta
 30. Peenraroos 'Nautica'

  Foto: rosen.de

  15,00 €
  Vaata ja osta
 31. Peenraroos 'Newsflash'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Lõhekarva suured klasssikalise kujuga lõhnavad õied, mis kroonlehtede äärtest muutuvad õitsemise käigus õrnalt roosakaks. Õie ilu järgi võiks teda pidada teehübriidiks, kuid ei õied asetsevad väiksemates kobarates ja tegemist on ikkagi floribundiga. Üks enim auhinnatud roose (link auhindadele: https://www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.65678&tab=18). Põõsa kuju kitsas ja püstine, pigem jõudsa kasvu ja kiire arenguga). Lehestik tumeroheline ja läikiv. Suurepärane aiaroos."

  NB! 2022. aasta kevadel müügile tulevad istikud on väikesevõitu.

  13,00 €
  Vaata ja osta
 32. Peenraroos 'Novalis'

  Helesinine roos (foto Priit Grepp)

  15,00 €
  Vaata ja osta
 33. Peenraroos 'Orangerie'

  Foto: rosen.de

  15,00 €
  Vaata ja osta
 34. Peenraroos 'Oranges and Lemons'

  Foto: Rosespassion

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 35. Peenraroos 'Scarlet Bonica'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Tähelepanuväärne roos peenrasse, millest lihtsalt ei saa mööda vaadata. Eriti silmatorkava sarlakpunase värviga sort. Õied on suured, täidetud ja mitmekaupa kobaras. Seejuures on õisi väga rohkelt. Lehestik tumeroheline läikiv ja erakordselt terve. Suurepärane aiaroos."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 36. Põõsasroos 'Diamantino'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Põõsasroos. UUS ARETIS! Valge südamikuga erkpunaste suurte lihtõitega. Tõeline maiuspala lihtsate õite austajatele. Lehestik kiiskavalt läikiv ja tumeroheline. Sobib ka iseseisvalt murusse. Auhinnatud sort!"

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta