Pargiroosid

   

 1. Kanada roos 'Cuthbert Grant'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Muljetavaldava külmakindlusega Eestis veel suhteliselt vähelevinud sort (USDA zone 3b). Eriliseks teeb veel ta tumepunane värv, vanemate õite ääred muutuvad kergelt lillakaks. 'Guhtbert Grant' on hea valik neile, kes soovivad lihtsasti kasvatatavat roosi, aga need nö "päris pargiroosid" tunduvad olevat liiga kibuvitsad."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 2. Kanada roos 'John Davis'

   

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

   

  "Vähesed roosid annavad nii rikkaliku õievahu kui 'John Davis'. Lisaks õitseb too kogu suve. Väga mugav roos ka hooldamiseks. Tema pikad võrsed on praktiliselt ilma ogadeta. Lehestik on tumeroheline, aga matt. Kasvult on põõsas laiuv ja kaskaadja vormiga. Kanada roosile tüüpiliselt on sort väga hea külmakindlusega. 'John Davis't on kasutatud palju linnahaljastuses. Näiteks Sõpruse puiesteel Tallinnas, Kadrioru pargis roosimäel ja Keilas Rõõmu Kaubamaja lähistel. Millest saab järeldada, et ta on vastupidav ka rasketes oludes."

   

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 3. Kanada roos 'Louise Bugnet'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

   

  "Jällegi ääretult sümpaatne Kanada roos. Võiks isegi väita, et üks parimaid. Täiesti punastest nuppudest arenevad välja valged õied. Vahest jääb siiski õrn punane äär õieserva. Õitsemine algab vara, ta on üks esimestest kogusuve õitsvatest roosidest, mis meid aias rõõmustab. Õied sobivad hästi ka roosimoosi sisse või lihtsalt magustoitu kaunistama, neil on roosine magus maitse. Meelega istutasin ta võrdlemisi maja lähedale tee äärde, nii ei jää ka kiirel ajal tema ilu mul märkamata. Ära tuleb mainida ka eriliselt ilusat tumerohelist soonilist lehestikku. Kõige paremini tuleb lehtede ilu välja siis, kui nood on juba täiesti välja arenenud. Põõsad kujundavat lõikamist ei vaja, nad on juba iseenesest ilusad ja kompaktsed."

   

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 4. Kanada roos 'Morden Sunrise'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "See Kanada iludus on üks esimesi, mis tavaliselt otsa lõpeb. Temas saavad kokku mitmed haruldased omadused. Kollased roosid on olnud alati hinnatud. Võimalik, et sellepärast, et meil on päikest vähe ja siis tooksime vähemalt lillenagi aeda natuke soojust ja rõõmu. Paraku on paljud kollased äärmiselt külmaõrnad ja hädas seenhaigustega. 'Morden Sunrise' näol on tegemist äärmiselt külmakindla ja terve sordiga. Vähemalt meil Roosojal on ta olnud imeline. Samuti on ta ennast väga heast küljest näidanud Kadriorus roosimäel, kus teda on kasutatud masshaljastuses. Lisaks kõigele muule annab ta rikkalikult õisi kuni hilissügiseni."

  Al. 10,00 €
  Vaata ja osta
 5. Kanada roos 'Nicolas'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Suurepärase värvi ja paljulubavate omadustega vähelevinud Kanada pargiroos. Meie aia uustulnuk, mida pakume ka esimest aastat oma klientidele. Kuulub seeriasse Kanada Explorer roosid. Lubatakse rikkalikku õitsemist ja suurepärast külma- ja haiguskindlust."

  15,00 €
  Vaata ja osta
 6. Kanada roos 'Party Hardy'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Üks uuemaid Kanada pargiroose, aretatud aastal 2009. Vastupidav ja elujõuline. Oma kaunite fuktsiavärvi õite ja läikivroheliste lehtedega sarnaneb ta pigem mõnele peenele põõsasroosile. Roos neile, kes ei viitsi roosi eriti hellitada, aga siiani ei ole ka pargiroose usaldanud proovida, sest nood tunduvad liiga kibuvitsalised."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 7. Kanada roos 'Therese Bugnet'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "'Therese Bugnet' on meil aias olnud juba üle kümne aasta. Võin kinnitada, et selle aja jooksul ei ole ta saanud mingeid külmakahjustusi. Absoluutselt külmakindel roos! Sama võin öelda lehehaiguste kohta, täiesti probleemivaba sort. Põõsas on püstine, oksad on tugevad. Omapärane on ka üheaastaste okste tumepunane koorevärv, mis muudab sordi dekoratiivseks ka talvel."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 8. Kanada roos 'William Baffin'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Laitmatu Kanada päritolu pargiroos. Avatud südamikuga pooltäidisõisi on põõsal rikkalikult. Suve jooksul on tal praktiliselt kogu aeg õied peal. Põõsal kena püstine ja ühtlane kasvukuju. Lehestik väga terve. Külmakindlus kompromissitu."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 9. Pargiroos 'Auli'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Soome päritolu külmakindel pargiroos on suurte vanaegseid roose meenutavate roosade õitega. Õied on tõesti nagu pallid, suured ja hästi täidetud, igaüks kui omaette meistriteos. Hiljem moodustavad marjadest täiesti kordumatud suured musta värvi marjad, mis püsivad kevadeni ja mida on väga äge panna erinevatesse lilleseadetesse. Lehed on suured heledamad rohelised ja matid. Väga terve sort, talvitub meil hästi."

  Al. 12,00 €
  Vaata ja osta
 10. Pargiroos 'Champlain'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: " Tegemist on ühe parima Kanada külmakindla pargiroosiga. Tihti nimetatakse punasteks pargiroosideks ka neid, mis tegelikult kerge lillaka või roosaka helgiga. See siin aga on värvilt just see kõige kaunim kirsipunane roos ning moodustab nii suuri kobaraid, et ühest oksast piisab vaasi täitmiseks. Väga hea külmakindlus - zone 3b."

   

  2022. aasta 'Champlain' istikud natuke väikesevõitu.

  13,00 €
  Vaata ja osta
 11. Pargiroos 'Dart's Defender'

  Roogoja talu perenaise kommentaar:

  "Meie nägime teda esimest korda Soomes ühes aiandis. Kõrgus üle meie peade vähemalt 3 meetrisena. Keegi ei küsinud rohkem ühtegi küsimust ja kogu meie grupp ostis istiku. Minul on ta nüüd aias kasvanud kümmekond aastat ja nii kõrgeks ta meil läinud ei ole. On selline kena rinnakõrgune laiuv põõsas. Eripäraks on läikivad lehed, tegemist on helkiva kibuvitsa hübriidiga. Sügisel muutub lehesti uhkelt värviliseks. Ogasid on palju, aga kuna tegemist on absoluutselt talvekindla roosiga, siis suuremat häda sellest ei sünni. Täiesti hooldusvaba roos."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 12. Pargiroos 'F. J. Grootendorst'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Nimetatakse ka nelkõieliseks roosiks, kuna tema väikesed sakiliste servadega õied sarnanevad nelgiga. Kõigi nelkõieliste puhul tooksin eelkõige välja nende jätkuvat ja pidevat õitsemist. Praktiliselt seda momenti suve jooksul ei teki, kui põõsal ei oleks õisi. Kannatab suurepäraselt nii kuuma kui ka märga. Täiesti vihmakindel. Puhastab oma äraõitsenud õied iseseisvalt, seega ei vaja pidevat hoolitsust. Väga dekoratiivne sort!"

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 13. Pargiroos 'Hansa'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "Absoluutselt terve ja külmakindel sort. Oma tõeliselt kurruliste lehtedega võib mõjuda algajale roosisõbrale liiga metsikult. Ogasid iseenesest ei olegi väga palju (eriti võrreldes näiteks 'Hansaland'i või 'Ritausma'ga). Õied on pargiroosi kohta täiuslikult täidetud ja lisaks ka magusalt lõhnavad. Kui peres soovitakse kroonlehti kasutada roosimoosi, koogi või limonaadi jaoks, siis 'Hansa' on suurepärane valik."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 14. Pargiroos 'Ritausma'

  Roosoja talu perenaise kommentaar:

  "'Ritausma' on mind võlunud mitmekordselt. Ühelt poolt muidugi tema ilu. See on absoluutselt kordumatu, sest niivõrd rikkalikku õitsemist ei kohta paljude rooside puhul. Tuleb ka tähelepanu pöörata, et sordil on väga ilus loomulik ümmargune kasvukuju ja õied algavad alates maapinnast. Lisaks meeletule õitsemisele on 'Ritausma't ka väga lihtne hooldada. Ta on väga külmakindel ja tema lehestik on täiesti terve. Võib öelda, et mulle meeldivad isegi tema "karvased" oksad, mis on täidetud hirmuäratavate ogadega. Need on kuidagi nii elujõulised ja natuke ohtlikud ka.'Ritausma' kuulub pargirooside absoluutsesse paremikku. Pean teda Läti aretistest parimaks."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 15. Pargiroos 'Rotes Phaenomen'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Täiesti omanäoline pargiroos teiste seas. Julgelt saab teda pidada üheks kõige tumedamaks korduvõitsvaks pargikaks. Tumepunased on nii tema kroonlehed kui ka tolmukad. Tema veinipunased kroonlehed on suurepärased andmaks värvi ka roosimoosile või veinile. Punast on temas koguni nii palju, et lõigates tema koort või noori võrseid, saab näha roosaka värviga roosipuitu. Lõhn on magus ja intensiivne, tema õitest leiab tihti tegutsemas ka kimalasi ja mesilasi. Lehestik on väga tume roheline ja terve, ogasid on keskmiselt. Põõsa kuju on ühtlane, pigem laiuv."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 16. Pargiroos 'The Bishop'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Juba siis, kui meie aia 'The Bishop' oli alles aasta saanud kasvada ja talle tuli kõrgelt ülevalt alla vaadata, pälvis ta külastajate tähelepanu. Tal lihtsalt on nii ebatavaline sinakaslilla värv, mida roosiaiast just palju ei leia. Õied on ka kuju poolest sümpaatsed, keskmise suurusega pallikujulised õied, mis hoiavad südame kenasti kaetud. Lehestik on matt, keskmine roheline, aga väga terve. Talvekindlusega probleeme ei ole. Soovitame 'The Bishopi' alates kolmandast-neljandast aastast kevadel kõrgusest tugevasti tagasi lõigata (vähemat kolmandiku võrra, aga võib isegi kuni pool), nii tagate talle kena ümara kasvukuju."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 17. Pargiroos 'Wild Edric'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Eestis kahjuks veel vähetuntud, aga väärib kindlasti rohkem tähelepanu. Tegemist on inglise rooside aretaja David Austini aretisega, kuigi 'Wild Edric' on hoopiski kurdlehise roosi hübriid. Eriliseks teevad teda väga suured ja väga täidetud kauni kujuga õied. Kurdlehistel on õiekujude variante palju, aga nii kauneid teisi mina küll ei tea. Seejuures on ka lõhn tähelepanuväärne. Oleme ka otsinud rooside seast parima maitsega roose, mida saaks kasutada kulinaarsetel eesmärkidel (moosid, veinid) ja ühe suure aiaekskursiooni käigus tunnistasime kõik koos, et magusaima maitsega on meie sajast pargiroosist just 'Wild Edric'."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 18. Pargiroos 'Yellow Dagmar Hastrup'

  Roosoja talu perenaise kommentaar: "Pargiroosimaailmas on tõeliselt kollaste rooside põud. Nendega on see häda, et kas nad on meie kliima jaoks liiga õrnad, on kohutavalt haigusõrnad või siis õitsevad ainult ühe korra. Isiklikul mul ei ole viimaste vastu ka midagi, aga mõni võiks siiski anda õisi natuke pikemalt. Üks kollastest, mis on meie aeda pidama jäänud, on 'Yellow Dagmar Hastrup'. Ta kasvab meil siniste 'Arabella' elulõngade keskel, seal, kus oleme kasutanud kivimultši ja seetõttu on tema katmine ka raskendatud. Talvitunud on 'Yellow Dagmar Hastrup' üldjoontes kenasti, kuigi peale külmemat talve tuleb teda ka tugevalt tagasi lõigata. Tema suvist õitsemist see aga ei riku, õisi annab ta alati külluslikult ja sügiseni. Haiguskindlus on väga hea. Nii et siin juba on mille üle mõtiskleda. Siiani üks vähestest kollastest, mis meil siin külmas Kose piirkonnas vastu peab, pikalt õitseb ja ka väga hea taimetervisega on."

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 19. Pargiroos Himmelstürmer

  Roogoja talu perenaise kommentaar: "Iludus, mida suve jooksul praktilisel igal ajahetkel võib õitsemas näha. 2021. aastal istutasime neid seetõttu ka Roosoja talu väravasse. Oma ülirikkaliku õitsemise tõttu vajab ta rohkem tutvustamist, sest meie aiakülastajate tähelepanu on ta alati pälvinud. Alates sellest aastast suudame pakkuda juba ka müügiks natuke suuremat kogust. Meie kogemuse järgi on tegemist täiesti probleemivaba roosiga, toob aeda palju värvi, aga hooldus piirdub kevadise peotäie väetisega ja korra kümne aasta jooksul noorendava lõikusega. Soovitame, väga perspektiivne uus pargiroos!"

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta
 20. Pargiroos Zaiga

  Kuulus Läti pargiroos.

  Al. 13,00 €
  Vaata ja osta